Anasayfa / Sosyal Medya / Profil karartma nasıl yapılır

Profil karartma nasıl yapılır

Ülkemizde rahatsız edici haberler aldığımız zaman, sosyal medya profilimizi karartarak yaşanan duruma olan tepkimizi dile getirebiliriz. Kullanıcılardan Facebook, instagram, Twitter profil fotoğraflarımı nasıl karartırım sorularını sıkça alıyoruz. Aşağıdaki örnek görsellerimizi kullanarak profilinize siyah görselleri yükleyebilirsiniz.

Sosyal medya platformlarının her biri, profil resmi olarak farklı boyutta resimler kullanmaktadır. Facebook’ta profil fotoğrafı güncelleme özelliği sayesinde, mevcut resminiz üzerine birçok farklı eklemeler yapabiliyorsunuz fakat tamamen karartılmış bir profil resmi seçeneği yoktur maalesef. Bu işlem için tüm sosyal medya platformlarına uyacak boyutta hazırladığımız örnek resimleri indirerek , yükleyebilirsiniz.

Reklamlar

Profil karartma nasıl yapılır ?

Facebook,Twitter ve instagram profil fotoğrafınızı karatmak için örnek görselimizi indirip profil fotoğrafınıza yükleyebilirsiniz.

Resme sağ tıklayıp “Resmi farklı kaydet” seçeneğine tıklayarak telefon veya bilgisayarınıza indirin.

Reklamlar

Facebook’a yüklemek için ; Haber Kaynağınızda, sol üstteki adınıza tıklayın ve fareyi profil resminizin üzerine getirin. Profil Resmini Güncelle’ye tıklayın. Şunları yapabilirsiniz: Bilgisayarınızdan bir fotoğraf yükleme seçeneğini işaretleyerek fotoğrafınızı yükleyin.

Facebook kapak fotoğrafınızı karartmak için aşağıdaki örnek görseli indirerek kaydedebilirsiniz.

Resme sağ tıklayıp “Resmi farklı kaydet” seçeneğine tıklayarak telefonunuza veya bilgisayarınıza indirerek yükleyin.

Bu işlem ile profilinizi karartmış olacaksınız. Daha doğrusu profilinize tamamı siyah bir tepki fotoğrafı yüklemiş olacaksınız. İşlemi uygularken sorun yaşıyorsanız, yorum atmanız halinde tekrar yardımcı olabiliriz. Umarım bu fotoğrafları hiç kullanmak zorunda kalmayız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*