Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Facebook Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Facebook canlı yayın özelliği duyuruldu. Yazımızı bu yönde güncelleyerek Android veya iPhone telefonlarda Facebook canlı yayını nasıl yapılır resimli anlatımımızı takip ediniz.

Reklamlar

Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır ? Facebook, canlı yayın yapma özelliği üzerinde çalıştığını ve yakın zamanda bu özelliğin açıklanacağını duyurdu. Halihazırda bulunan livestream özelliği ile canlı yayın yapılabiliyor fakat kullanıcılar için yayın yapma özelliği henüz aktif değil.  Livestream uygulaması ile sayfanız için canlı yayınlar yayınlayabiliyorsunuz. Bunun için yönetebileceğiniz , yetkili olduğunuz bir sayfaya ihtiyacınız var.

Twitter’ın periscope uygulamasının yayınlanması ve kullanıcılar tarafından büyük rağbet görmesinden sonra Facebook, bu konuda ciddi atılımlar yaptı ve büyük yenilikler sunan bir canlı yayın servisi ile karşımızda olacağını duyurdu. Şimdlik Facebook sayfanızı kullanarak yayın yapabilirsiniz.

Reklamlar

Facebook sayfanız üzerinden canlı yayın yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Facebook sayfalar canlı yayın nasıl yapılır ?

Facebook uygulamasında durum paylaş seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan ekranın hemen altında bulunan “Canlı yayına geç” seçeneğine tıklayarak yayına başlayabilirsiniz. İşlem bu kadar basit ve pratiktir.

facebook-canli-yayin

Yayına geçtiğiniz arkadaş listenizde bulunan kişilere X kişi şimdi canlı yayında uyarısı ile görünür. Arkadaşlarınız bu bildirime tıklayarak yayınlarınızı izleyebilir.

simdi-canli-yayinda

-Eski yöntem-

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ;

https://apps.facebook.com/livestream/

Yukardaki linke giriş yapıyoruz. Livestream eklentisini yüklemek için ” Connect Facebook to install” seçeneğine tıklıyoruz.

facebook livestream

Açılan ekranda uygulama için gerekli izinleri vermeniz gerekiyor. Uygulama sayfaları yönetebilmek için izin istiyor, eğer bu izni vermezseniz sayfanız’da yayın yapmanıza izin vermiyor.

İşlemleri tamamladıktan sonra yayın yapacağınız sayfaları açılan ekranda görebilirsiniz. Eğer hesabınıza bağlı bir sayfanız yoksa aşağıdaki ekrandaki gibi “Create New Page” seçeneğine tıklayarak sayfanızı oluşturabilirsiniz.

facebook livestream 1

Sayfanızı seçtikten sonra yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik sadece sayfanızı kullanarak hayran kitlenize yayın yapabiliyorsunuz. İlerleyen zamanlarda kullanıcılar için yayın yapma özelliği sunulacaktır diye tahmin ediyoruz. Bu özellik eklendikten sonra resimli anlatım sunulacaktır. Livestream eklentisi ile sayfanızdaki yayınlara arkadaşlarınızı da davet edebilirsiniz.

-Eski yöntem-

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*