Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir Güncel

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir Güncel

İnstagram uygulamasında yaptığınız aramalar, bir sonraki arama ekranına girişinizde, son aramalar olarak listelenmektedir. Bu arama geçmişini silmek için resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz. Silinen arama geçmişinin geri getirilme ihtimali yoktur.

Arama yaptığınız kişi ve sayfalar önerilenler ve yakınındakiler başlıkları altında listelenmektedir. İnstagram menüleri sürekli olarak değiştirdiği için bazı kullanıcılar bu ayarları bulmakta zorlanabiliyor. Yaptığınız aramaların önerilerde görünmemesi için aşağıdaki 3 adımı uygulamanız yeterlidir. Instagram Android ve ios sürümlerde aynı yolları takip edebilirsiniz.

Reklamlar

İnstagram Arama geçmişi nasıl silinir ?

Instagram uygulamasına giriş yapın.

Sağ üst köşede bulunan  seçenekler simgesine dokunun.

Reklamlar

Seçenekler ekranı en alta kadar kaydırın.

Arama geçmişini sil seçeneğine dokunun.

Son olarak Emin misin ? Onay penceresinde Evet,eminim seçeneğine tıklayarak geçmişinizin silme işlemini onaylayın. İşlem bu kadar.

Kişiler , etiketler ve yerler arama ekranına geldiğiniz zaman ekranın tamamen silindiğini göreceksiniz. İnstagram geçmişini silmenize rağmen hala eski aramaları görüyorsanız uygulamayı tamamen kapatıp açmayı deneyin. Bu işleme rağmen silinmiyorsa; Ayarlar / Uygulamalar / İnstagram / Depolama seçeneklerini takip ederek instagram verileri ve önbelleğini silin. Bu işlemden sonra aramalar kesinlikle silinmiş olacaktır.

Listenizde bulunan arkadaşlarınızın ismini yazdığınız zaman, bu kişiler otomatik olarak arama ekranına gelmektedir. Bu özelliği silme gibi bir seçenek yoktur malesef. Arama ekranında görünmesini istemediğiniz kişileri takip’ten çıkarmanız gerekiyor. Alternatif olarak kullanıcıyı engellemeyi de deneyebilirsiniz. Yaşadığınız sorunları yorumlarınızla bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*