Anasayfa / Sosyal Medya / instagramda geçici olarak engellendin ne demek

instagramda geçici olarak engellendin ne demek

Reklamlar

Instagram’da herhangi bir özelliği kullanmaya çalışırken, Geçici olarak engellendin uyarısı mı alıyorsunuz ? Peki bu uyarı ne anlama gelir ve bu uyarıyı kaldırmak için neler yapabiliriz. Bugünkü makalemizde son zamanlarda instagramda alınan bu hatanın ne anlama geldiğini ve bu hatayla karşılaşmamak için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız.

Hatanın tam metni şu şekildedir; “Geçici olarak engellendin. Görünüşe göre bu özelliği çok sık kullanarak kötüye kullanıyordun. Bu özelliği kullanman engellendi. Yardım merkezi’nde engellemeler hakkında bilgi al. Topluluğumzu korumak için bazı içerikleri ve işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildir.” Uygulamada bir gönderiye yorum yaparken veya beğenirken, mesaj gönderirken , paylaşım yaparken vb. işlemler sırasında hata ile karşılaşabilirsiniz. Hatada belirtildiği gibi hatanın tek nedeni; instagram’daki özellikleri kullanırken spam yaptığınızı düşünmek veya başka kullanıcılar tarafından şikayet edilmek olabilir. Hatanın başlıca nedenlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

Reklamlar
  • Kısa sürede çok fazla kişiyi takip etmek.
  • Kısa sürede çok fazla kişiyi takibi bırakmak.
  • Aynı veya farklı hesaplara kısa sürede çok sayıda benzer yorum yapmak.
  • Kısa sürede çok fazla gönderiyi beğenmek.

Hatayı gidermek için ilk etapta yapabileceğiniz birşey yok maalesef. Yapmanız gereken tek işlem, instagram tarafından bu engelin kaldırılması için 24 saat beklemek olacaktır. Bu süre dolana kadar hesabınızı veya bazı özellikleri kullanamazsınız. Bu süre tamamlandıktan sonra eğer uygulamada yetkili servisler varsa bu yetkileri kaldırarak, hesabınızı normal standartlarda kullanmaktır.

Hesabınız açıldıktan sonra, özellikle gönderilere yorum yaparken ve özel mesajı kullanırken çok fazla kullanmamaya, aynı iletileri kopyala yapıştır yolu ile birçok kişiye göndermemeye dikkat edin. Bu özelliklerin kısa süre içinde çok fazla kullanılması, hesabın engellenmesinin en temel nedenlerinden biridir.

İnstagram, kullanıcıların rahatsız edilmesi ve spam konusunda oldukça hassas davranmaktadır. Eğer yaptığınız etkinliklerin diğer kullanıcıları rahatsız ettiğini düşünürse, hesabınız kapatılabilir. Öncelikle engellendi uyarısı ile karşılaşırsınız ve ilerleyen zamanlarda bu durumların devam etmesi halinde hesabınız erişilemez şekilde kapatılmaktadır.

Hesap engellemeleri ve kapatılmaları hakkında sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*