Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Arama Geçmişi Silme 2015

Facebook Arama Geçmişi Silme 2015

Facebook arama geçmişi silme konusunda daha önce makale yazmıştık fakat Facebook hareket dökümü sayfası güncellendiği için, bazı kullanıcılar menüleri bulmakta zorlanabiliyor. Bu sebeple yazının 2015 versiyonunu yayınlayacağız. Son güncelleme’den sonra , mantık olarak aynı fakat menülerde ufak yer değişiklikleri olmuştur. Facebook’ta yaptığınız bütün aramalar “Arama geçmişin’de” saklanmaktadır. Bu aramalar özel durumlarda kullanıcıları rahatsız edebilir ve silinmesi gerekebilir. İşlemi yapmak için resimli anlatımımız sizlere yardımcı olabilir. Diğer sosyal medya hesaplarında veya internet servislerinde bu tarz işlemleri hakkında cevapları bulmak için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Facebook arama geçmişi silme 2015

Facebook hesabımızı açarak profilimize giriş yapıyoruz.

Sayfada “Hareketler Dökümünü Gör” seçeneğine tıklıyoruz.

Reklamlar

Facebook arama 2015

Açılan ekranda sol tarafda bulunan menüde “Ara” seçeneğini buluyoruz. Eğer göremiyorsanız menülerin altında bulunan “Daha fazla” seçeneğine tıklayarak menüyü genişleterek deneyebilirsiniz.

Facebook ara 2015

Açılan ekranda aramalarınız listelenecektir.

Tüm aramaları silmek için “Arama kayıtlarını Sil” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Eğer aramaları tek tek silmek istiyorsanız arama sonuçlarının hemen sağında bulunan simgeye tıklayıp “Sil” seçeneğini tıklayarak sonuçları temizleyebilirsiniz.

arama sil 2015

Facebook’un son güncellemesi ile arama sonuçlarını temizlemek yukarıdaki gibidir. İlerleyen günlerde mutlaka güncellemeler veya menüde değişiklikler olacaktır. Yazılarımız bu yönde sürekli olarak güncellenecektir. Facebook hakkında merak edilen bütün konularda sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Arama geçmişiniz sadece sizin tarafınızdan görüntülenebilir unutmayın. Mobil tarayıcılarda aynı işlemi kullanabilirsiniz. Facebook’ta arama yaptığınız bilgiler tarayıcılarınızn geçmişinde görünmemektedir. İşlem için tarayıcı geçmişini temizlemenize gerek yoktur.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*