Anasayfa / Sosyal Medya / instagram Daha Az Veri Kullan Nedir

instagram Daha Az Veri Kullan Nedir

İnstagram’da daha az veri kullan özelliği seçeneği ile , mobil internet kotanızı daha verimli olarak kullanabilirsiniz. instagram Daha Az Veri Kullan Nedir ne işe yarar konusunda bilgi vermeye çalışalım

Reklamlar

İnstagram , günümüzde en çok veri kullanan uygulamaların başında geliyor. İnstagramda dolaşırken açılan fotoğraflar , videolar arasında gezinirken bunun farkına varamayabilirsiniz fakat mobil kullanım istatistiklerinizi kontrol ettiğiniz zaman bu içeriklerin , internet kotanızı ne kadar çok kullandığını farkedebilirsiniz.

Mobil internet yerine Wi-Fi ağlarını kullanmak kotanızın daha uzun zaman kullanmanızı sağlayabilir fakat mobil ağınızı kullanarak da instagram’da geziniyorsanız Daha az veri kullan özelliğini kullanarak tasarruf yapabilirsiniz.

Reklamlar

Daha az veri kullan nasıl açılır ?

İnstagram uygulamasına giriş yaparak oturum açın.

Seçenekler / Hücresel Veri Kullanımı seçeneğine dokunun.

Hucresel veri kullanimi

Açılan ekranda Daha az veri kullan seçeneğini işaretleyin.

Daha az veri kullan

Veri tasarrufunu açmak , instagram kullanımınızı biraz yavaşlatacaktır. Eskisinden daha düşük veri kullanımı sağladığı için fotoğraf ve videoları açarken eskisine göre daha yavaş açabilirsiniz. Veri kullanım raporları hakkında instagram’ın açıkladığı bir değer olmadığı için, bu özelliğin internet kotanızda ne kadar tasarruf sağladığını tam olarka hesaplayamıyoruz fakat genel kullanımda yuzde 20’ye kadar veri tasarrufu sağladığı düşünülüyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*