Anasayfa / Sosyal Medya / instagram Konum Nasıl Eklenir

instagram Konum Nasıl Eklenir

İnstagram’da  paylaşımınızın çekildiği yeri veya bulunduğunuz konumu ekleyerek daha dikkat çekici paylaşımlar yapabilirsiniz. instagram konum nasıl eklenir ? Resimli anlatımımızı takip ederek bu basit işlemi yapabilirsiniz.

Reklamlar

Konumları kullanabilmek için telefonunuzun konum paylaşımı açık olmalıdır. Bir fotoğraf yükleyip konum eklediğinizde konumlar görünmüyorsa, telefonunuzun ayarlarında Instagram için konum özelliğini etkinleştirdiğinizden emin olun. Bunun için, Instagram uygulamasından çıkarak telefonunuzun ayarlarında Konum servisleri kısmına gidin.

Android’de konumu açmak için; Cihazınızın Ayarlar uygulamasını Ayarlar açın. Kişisel bölümünün altında Konum’a dokunun. Üstte Açık/Kapalı anahtarına dokunun. iPhone’da konumu açmak için; Instagram uygulamasından çıkın ve iPhone’unuzun Ayarlar’ına gidin. Gizlilik >Konum Servisleri‘ne giriş yaparak konumu açın.

Reklamlar

Ayrıca instagram uygulamasının konum servislerini kullanma yetkisi de olması gereklidir. Tüm bu ayarlarınız doğru yapılandırıldıysa aşağıdaki adımları takip ederek konum bilginizi ekleyebilirsiniz.

İnstagram konum nasıl eklenir ?

İnstagram uygulamasına giriş yaparak paylaşmak istediğiniz gönderiyi seçip ilerleyin.

Takipçi aşamasında Konum Ekle seçeneğine dokunun.

instagram konum nasil eklenir 1

Bir konum seç; ekranında konum bilgileriniz otomatik olarak listelenecektir. Burada listelenen lokasyonlardan birini seçebilir veya arama alanına sizin belirlediğiniz bir konumu yazabilirsiniz.

Eğer ekranda eski konumlar listeleniyorsa sağda bulunan yenileme simgesine tıklayarak ekranı yenileyebilirsiniz.

instagram konum nasil eklenir 2

Konumu ekledikten sonra ekranda aşağıdaki görseldeki gibi görünecektir. Dilerseniz çarpı (X) simgesine dokunarak konumu kaldırabilir veya yeniden ekleyebilirsiniz.

Paylaş seçeneğine dokunarak gönderiyi paylaşmanız durumunda konumunuz eklenmiş olacaktır.

instagram konum nasil eklenir 3

Gönderinizi düzenleyerek de instagram konumlarınızı kaldırabilir veya sonradan konum ekleyebilirsiniz. Konum ekleme veya konum gönderme sorunları için yorum göndererek destek alabilirsiniz. Amatör kullanıcılar için Konum nasıl eklenir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Umarım faydalı olmuştur.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*