Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’da Beni Kimler Takip Ediyor Görme

Facebook’da Beni Kimler Takip Ediyor Görme

Facebook hesabınızı kimler takip ediyor ? Takipçi listenizi nasıl görebilirsiniz gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız. Facebook hesabınıza arkadaşlık istediği gönderen bir kullanıcı otomatik olarak sizi takip etmeye başlar. Eğer siz bu arkadaşlık isteğini kabul ederseniz eklediğiniz kişi sadece arkadaş listenizde görünür. Eğer bu arkadaşlık isteğini yoksayarsanız sizi ekleyen kişi , sizin takipçiniz olarak kalır. Herkese açık olan gönderilerinizi takip ederek görebilir. Dilerseniz bu özelliği tamamen kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Takipçi özelliğini açmak veya kapatmak için Ayarlar / Herkese açık gönderiler / Beni kimler takip edebilir seçeneğini düzenleyebilirsiniz. Herkese açık duruma getirerek takipleri açabilir, arkadaşlar olarak seçerek kapatabilirsiniz.

Facebook takipçileri görme

Facebook profil sayfamıza giriş yapıyoruz. Takipçi bilgilerini bu ekranın hemen sağ tarafında bulunan menüden görebilirsiniz.

Reklamlar

Takipçi bilgilerini görmek için “xx kişi takip ediyor” seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan ekranda öncelikle arkadaşlar listenizi göreceksiniz.

Sağda bulunan seçeneklerden “Daha fazla” sekmesine tıklayarak “Takipçiler” seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan listede takipçi sayınızı ve takip eden kişileri detaylı olarak görebilirsiniz.

Eğer listenizdeki sayı ile sizi takip eden kullanıcı sayısı eşleşmiyorsa, listenizde profili görünür olmayan kullanıcılar vardır. Bu sebeple tam kullanıcı bilgilerine erişemeyebilirsiniz.

Belirli bir kullanıcının sizi takip etmesini engelleme gibi bir özellik olmadığından, bu gibi durumlarda kullanıcıyı engellemeniz gerekmektedir. Gönderilerinizi paylaşırken takipçilerin görmesini istiyorsanız “Herkese açık” olarak paylaştığınızdan emin olun. Sadece arkadaşlarınıza açık olarak gönderileriniz takipçileriniz tarafından görünmeyecektir.

Reklamlar

Bir yorum

  1. akif tuzcuoğlu

    madenci_akif

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*