Anasayfa / Sosyal Medya / Linkedin’de profil gizleme nasıl yapılır

Linkedin’de profil gizleme nasıl yapılır

Linkedin’de profil gizleme veya fotoğraf gizleme işlemini, aşağıdaki resimli anlatımı kullanarak yapabilirsiniz. Yeni açılan Linkedin hesabı, varsayılan olarak herkese görünür olarak gelir.

Reklamlar

Linkedin kullanıcıları , genel bir arama motoruyla ( Google, Yahoo!, Bing, DuckDuckGo vb.) sizi aradığında. Linkedin dışı görünürlük ayarlarınıza bağlı olarak, üye olmayan veya Linkedin hesabını adı geçen diğer hizmetlerle ilişkilendirmeyen kişilere genel profiliniz gösterilir. Genel Profil sayfasından profilinizdeki bölümlerin genel arama motorlarındaki görünürlük durumunu ayarlayarak genel profilinizi kişiselleştirebilirsiniz. Genel profilinizdeki belirli bir bölümde yer alan ifadeleri veya metni değiştirmek istiyorsanız önce profilinizi düzenleyin. Ardından, aşağıdaki Genel Profilinizi Gösterme bölümünde anlatıldığı şekilde, bu bölümü genel hâle getirin.

Linkedin gizlilik ayarlarını kullanarak profilinizi tamamen kapatabilir veya belirli bir kısmını görünür hale getirebilirsiniz.

Reklamlar

Linkedin’de profil gizleme resimli anlatım

Genel profilinizi gizlemek için: Linkedin ana sayfanızın en üst kısmında bulunan Ben simgesini tıklayın.

Profili görüntüle’yi tıklayın. Profil sayfanızda sağ taraftaki Genel profil ve URL’nizi düzenleyin öğesini tıklayın.

Linkedin genel profil

Sağ kısımdaki Genel Profilinizi Özelleştirin bölümünün altında, Genel profilimi hiç kimse için görünür yapma’yı tıklayın.

Linkedin profiliniz arama motorlarında görünmez ve Linkedin üyesi olmayan kişiler tarafından görüntülenmez. Kaydet’i tıklayın.

Linkedin profil gizleme

Dilerseniz Genel profilimi herkes için görünür yap seçeneğini işaretleyerek, burada listelenen bilgileri filtreleyebilirsiniz. Temel bilgilerin görünmesi zorunludur fakat fotoğraflar, ünvan, gönderiler, deneyimler, özet bilgiler gibi bilgilerinizi gizleyebilirsiniz.

Kişisel bilgilerinizin güvenliği için yabancı kişiler tarafından görünmesi riskli olan bilgilerinizi bu işlemler sayesinde gizleyebilirsiniz. Linkedin hakkında merak edilenler için, sitemizde arama yaparak ilgili konulara ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*