Anasayfa / Sosyal Medya / instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle hatası

instagram tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle hatası

Reklamlar

instagram kullanımı sırasında kimi zaman “tekrar denemeden önce lütfen birkaç dakika bekle” hatası ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Hatayla çok sık karşılaşıyorsanız, aşağıdaki çözüm yöntemlerini uygulayarak sorunu giderebilirsiniz.

Kullanıcılar, instagram hesabına giriş yaparken bu hata ile karşılaşabilir. Girişte bu hata ile karşılaştığınız zaman, hesabınıza giriş yapmanız oldukça zorlaşmaktadır. Giriş denemenelerinizde sürekli ilgili hata ile karşılaşırsınız ve bu hata hesabınıza giriş yapmanızı engellemektedir. Hatanın çözümü için birkaç yöntem denemeniz gerekmektedir. Öncelikle birçok hatanın çözümü olan, instagram verilerini ve önbelleği temizlemeniz gerekmektedir.

Reklamlar

Ayarlar / Uygulamalar / Instagram / Depolama seçeneklerini takip edin. “Verileri temizle” ve “Önbelleği sil” seçeneğine dokunarak uygulama verilerini temizleyin.

Uygulama önbelleğini temizledikten sonra, uygulamayı çalıştırıp, tekrar hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra hata muhtemelen çözülmüş olacaktır fakat hala sorun devam ediyorsa alternatif olarak aşağıdaki işlemleri deneyiniz.

İnternet bağlantınızı kontol edin. Eğer mobil ağdan bağlanıyorsanız, wifi ağına bağlanın veya wifiden bağlanıyorsanız mobil ağınıza geçiş yapın.

Arka planda çalışan tüm uygulamaları devre dışı bırakın. Arka planda çalışan bir uygulama Instagram’ın çalışmasına engel olabilir. Bu uygulamayı tespit ederek telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor.

İnstagram’ı kaldırın ve Google Play veya Apple Store‘a giriş yaparak instagramı tekrar kurun.

Instagram güncellemelerini kontrol edin. Uygulamanın son sürüme güncellendiğinden emin olun. Eğer uygulamanız otomatik olarak güncellenmiyorsa, bu sebepten hatalar alıyor olabilirsiniz.

Son olarak telefonunuzda virüs olabilir. Cihazınızın tüm yedeklerini alarak, cihazınızı fabrika ayarlarına döndürün. Yukarıdaki tüm işlemleri uyguladıktan sonra son çözüm yöntemi olarak bu işlemi deneyebilirsiniz.

Veri tasarrufu seçeneğini kapalı duruma getirerek tekrar deneyin. Seçenekler / Hücresel Veri Kullanımı seçeneğine dokunun.

İşlemlerden sonra muhtemelen hatayı çözmüş olacaksınız. Ayrıca alternatif olarak, hatayı aldığınız anda web’den hesabınıza giriş yapmayı da deneyebilirsiniz. Eğer instagram web sayfasından hesabınıza giriş yapamıyorsanız genel bir sorun olabilir. Bu durumda yapacağınız birşey yok. Instagram tarafından sorunun çözülmesini beklemeniz gerekiyor.

Reklamlar

3 yorum

  1. Meraba istekram hesapimi calindi yardim edebilirmisin

  2. Meraba istekram hesapimi calindi yardim edebilirmisin arz ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*