Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter hesabı ve tweetler nasıl şikayet edilir

Twitter hesabı ve tweetler nasıl şikayet edilir

Twitter’da gönderilen tweetler veya Twitter hesapları nasıl şikayet edilir ? Twitter şikayet edince kapanır mı ? Kaç spam bildirimi ile hesap kapanır ? Sorulara cevap vereceğiz.

Reklamlar

Sosyal medya platformları, hesap şikayetlerine bizim baktığımız ölçüde bakmıyor. Bir hesabı şikayet ediyor olmanız o hesabın kapatılacağı anlamına gelmiyor malesef. Bir hesabın kapatılması için şikayet edilmenin haricinde birçok farklı kriter’e de bakılıyor. Öncelikle twitter hesabı ve tweet şikayetleri nasıl yapılır konusuna değinelim.

Konu hakkında temel bilgilere sahip olabilmek için Twitter kurallarını inceleyiniz.

Reklamlar

Twitter hesabı nasıl şikayet edilir ?

Herhangi bir Twitter hesabını şikayet etmek için takip ekranının hemen yanında bulunan ayarlar simgesine tıklayın.

@hesapsahibi adlı kişiyi bildir seçeneğine tıklayın.

Twitter hesap sikayet

Hesap sahibini şikayet nedenini doğru bir şekilde seçerek işlemleri tamamlayabilirsiniz. Hesaba gerekli işlemlerin yapılabilmesi için burada seçtiğiniz kategori oldukça önemlidir.

Twitter sikayet

Tweetler nasıl şikayet edilir ?

Tweet’leri şikayet etmek için, gönderinin yanındaki ok simgesine tıklayarak seçenekleri açın.

Açılan seçeneklerden “Tweeti bildir” seçeneğine tıklayın.

Tweeti bildir

Hesaplarda olduğu gibi, tweetlerde de şikayet nedeninizi seçerek işlemleri tamamlayabilirsiniz.

Tweet sikayet

Twitter şikayet edince kapanır mı ?

Hesapları ve gönderileri, yukarıdaki işlemleri kullanarak bildirdiniz. Peki bu bildirilen hesaplarla ilgili yaptırımlar nedir ? Bu hesaplar kapanır mı veya ne kadar sürede kapanır ?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi, bu konuda Twitter yetkilileri için önemli olan bazı kriterler var. Twitter, oldukça özgür bir platform. Burada yapılan bir paylaşımdan dolayı kullanıcı hesaplarının kapatılması pek mümkün değil. Twitter’ın hassas olduğu bazı noktalar var, eğer hesap sahibi bu kategoriye giren paylaşımlar yapıyorsa gerekli işlemler mutlaka yapılmaktadır.

Hesabın kapatılması için spam sayısının yüksek olması gerekmemektedir. Spam bildiri sayısı önemlidir fakat hesabın kapatılmasını kesinlikle sağlar gibi bir bilgi yanlış olur.

Kişilik haklarını ihlal eden konularda tek bir spam bildirimi bile yeterli olabilir. Sahte hesapların kapatılması ile ilgili makalemizi inceleyebilirsiniz. Twitter sahte hesap nasıl kapatılır ?

Kullanıcı adlarının izinsiz kullanımı, telif hakları ihlali, kişilik hakları ihlali, mahkeme kararları gibi konularda çok hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz fakat diğer şikayet konuları için tek değerlendirme ölçüsü spam bildirimi değildir. Hesap şikayetleri ve hesap kapattırma konusunda profesyonel destek almak için webmaster@ozengen.com adresinden veya iletişim ekranını kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Bir yorum

  1. Benim bes yıl önceye ait saçma sapan bir hesabim var şifresini unuttum için kapatamıyorum hotmail adresini de unuttum lütfen bu kullanıcı adresini sikayet ederek bana yarımda bulanabilir misiniz @furkanalibayy

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*