Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram Çevrimdışı Nasıl Kullanılır

İnstagram Çevrimdışı Nasıl Kullanılır

İnternetsiz instagram kullanımı

Reklamlar

instagram F8 konferansında çevrimdışı (offline) instagram kullanımı sunan özelliğini tanıttı. Özellik Android cihazlarda sunulmaya başlandı. ios cihazlar için çok yakın zamanda özelliğin sunulacağı tahmin ediliyor. Etkinlikte en çok bahsedilen konu, çevrimdışı kullanım özelliği oldu. İnstagram, 500 milyondan fazla kullanıcıya sahip ve kullanıcıların en çok sorun yaşadığı konulardan biri de internet bağlantısının zayıf olmasından kaynaklanan performans düşüşleri. Kullanıcı deneyimini en yüksek seviyeye çıkarmak isteyen yetkililer, sunulan özellik ile bunu sağlamaya çalışacak. Kotalı ve sınırlı internet bağlantısı olan kullanıcılar için şimdiye kadar duyurulan en faydalı özellik olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Peki bu özelliği kullanmak için ne yapmalıyız ? İnstagram internetsiz nasıl kullanılır ?

Reklamlar

İnstagram Çevrimdışı nasıl kullanılır ?

Çevrimdışı instagram kullanımı için uygulamayı en son sürüme güncellemeniz gerekiyor.

İnternetiniz olmadan, çevrimdışı olarak fotoğraf, video ve hikayeleri görüntüleyebilirsiniz. İçerikleri offline olarak görüntüleyebilmek için bu içerikleri bağlantınız varken görüntülemiş olmanız gerekiyor.

Bunun haricinde hangi özellikleri kullanabilirsiniz ?

Kullanıcıların zaman akışında önceden yüklenmiş fotoğraf, video ve hikâye içeriklerini görüntüleyebilirsiniz. İstediğiniz içeriklere yorum gönderebilirsiniz. Çevrimdışıyken yayın oluşturup taslağa kaydetme seçeneği olacak. Kullanıcının bu hareketleri, yeniden internet bağlantısına ulaşıldığında otomatik olarak sisteme işlenecek. Çevrimdışı moddaki bir diğer yenilik de kişinin önceden ziyaret ettiği kullanıcı profillerinin, internet bağlantısı yokken de görünebilir olması. Instagram eski sürümlerinde keşfet sekmesine girildiğinde ya da kullanıcı kendi profilini görüntülemek istediğinde benzeri bir imkânı veriyordu. Özelliği test etmek için internet bağlantınızı kapatarak daha önce görüntülediğiniz içeriklere girerek yukardaki işlemleri yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu noktada dikkat edilmesi gereken tek bir nokta var. Çevrimdışı içeriklerin cihazınıza yüklenmesi , instagram uygulamasının çok fazla alan işgal etmesine sebep olacaktır. Belirli aralıklarla Ayarlar / Uygulamalar / İnstagram seçeneklerini takip ederek uygulama verilerini temizlemenizi öneririz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*