Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Uygulama Nasıl Engellenir

Facebook Uygulama Nasıl Engellenir

Facebook uygulamaları , günümüzde kullanımının tamamını oluşturmakta nerdeyse. Birçok uygulamalar günlük kullanımda kullanıcılar için sıkıntı yaratabilir. Bu tarz durumlarda kullanıcılardan Facebook uygulamaları nasıl engellenir ? şeklinde sorular almaktayız. Facebook oyun istekleri ve uygulamaları kapatmayı daha önce sitemizde anlatmıştık , arama yaparak bu konuya ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Aşağıdaki işlemleri yaparak Facebook uygulamalarını kapatabilir , engelleyebilirsiniz..

 Uygulamalar nasıl engellenir ?

Facebook hesabınıza giriş yapın ve sağ sütundan “Ayarlar” sekmesine giriş yapın.

Reklamlar

ayarlar

Ayarlar ekranından “Engelleme” menüsüne giriş yapın.

Facebook engelleme

Açılan sayfanın en alt bölümünde “Uygulamaları engelle” bölümüne engellemek istediğiniz uygulamaları yazarak engelleyebilirsiniz. Engellediğiniz uygulamaları aynı menüye girerek “Engellemeyi Kaldır” seçeneği ile kaldırabilirsiniz.

uygulamaları engelle

Bu yöntem ile uygulamaların bildirimleri ve uygulamalarla ilgili gelişmeleri tamamen kapatabilirsiniz. Özellikle yayıncılarının kimliğini bilmediğiniz uygulamaları kaldırmanızı öneririz. Bu uygulamalar sizin adınıza paylaşım yapabilir ve hesabınızla alakalı detayları görebilir. Güvenliğiniz açısından bu uygulamalara dikkat etmeniz gerekiyor. Facebook uygulamaları hakkında soru ve isteklerinizi mail adresimizden veya yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*