Anasayfa / Sosyal Medya / instagram kullanıcı bulunamadı hatası nedir ?

instagram kullanıcı bulunamadı hatası nedir ?

İnstagram’da bir kullanıcı adına tıkladığınızda, kullanıcının bulunamadığı hatasıyla karşılaşabilirsiniz. İlk başta, engellenmiş olduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak bu hatayı görmenizin başka nedenleri de vardır. Burada, bu hatayı neden görmenizin olası nedenlerini açıklayacağız.

Reklamlar

Kullanıcı bulunamadı hatası ne anlama gelir ?

Günümüzün en popüler sosyal medya platformu olan instagram’da, bazen hiç fikrinizin olmadığı karmaşık hatalar alabilirsiniz. Kullanıcı bulunamadı hatası da bunlardan biridir. Daha önce profilini ziyaret ettiğiniz bir hesaba tekrar girmek istediğiniz zaman bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Hatanın birden fazla nedeni vardır. Genellikle kullanıcılar, karşı kullanıcı tarafından engellendiğini düşünür. Evet, bu hatanın sebeplerinden biri de budur fakat tek sorun engellenmeniz değildir. Hatayı almanıza sebep olacak en yaygın nedenleri ele alalım.

#1.Kullanıcı adı yanlış yazma

Etiketlenmiş veya belirtilen bazı kullanıcı adlarıyla karşılaşabilirsiniz. Yazılan kullanıcı adına tıkladığınız zaman hata ile karşılaşırsınız. Profiline giriş yapmak istediğiniz kullanıcı, yanlış isimle etiketlenmiş olabilir. Yazımı denetlemeniz gerekebilir. Kişiyi, gerçek isim soyisim ile aramayı deneyebilirsiniz.

Reklamlar

#2. Kullanıcı adı değiştirildi

Bildiğiniz gibi instagram, kullancı adı değiştirme özelliğini sunar. Profiline daha önce giriş yaptığınız bir hesap, kullanıcı adını değiştirmişse, “Kullanıcı bulunamadı” hatası ile karşılaşırsınız. Eğer kişi kullanıcı adını değiştirdi ve hesabını gizlediyse, hesap profiline erişemezsiniz.

#3. Geçici engelli hesaplar

İnstagram, topluluk kurallarını ihlal eden hesapları geçici olarak kapatabilir. Geçici olarak engellenmiş bir instagram hesabına giriş yaparken “Kullanıcı bulunamadı” hatası alırsınız. Bu durumda, profili Instagram DM’de veya başka bir yerde göremezsiniz. Eğer karşı taraf, kalıcı bir hesap kapatma yaşamadıysa, bir süre sonra düzelecektir.

#4. Silinmiş hesaplar

Kişi hesabı dondurduysa veya sildiyse, aynı hatayı tekrar tekrar görürsünüz. Hesap kalıcı olarak silindiyse, profili veya gönderileri göremezsiniz. Bir süre sonra hesap tamamen instagram’dan kaldırılmış olur.

#5. Instagram tarafından kapatılan hesaplar

Instagram limitlerini aşan veya koşulları ihlal ettiği için bazı hesapların tamamen kapatılması söz konusu olabilir. İnstagram tarafından engellenen hesaplara tıkladığınız zaman “kullanıcı bulunamadı” hatasını görürsünüz.

#6. Engelleme

Son olarak, yazının başında belirttiğimiz gibi, karşıdaki kullanıcı tarafından engellenmiş olabilirsiniz. Bunu anlamanın en iyi yolu, farklı bir hesapta arama yaparak bu kullanıcı profilini görmektir. Eğer farklı hesapta profili görüyorsanız, bu engellendiğiniz anlamına geliyor.

Sonuç olarak; yukarıdaki 6 madde’den herhangi biri ile karşılaştığınız zaman “Kullanıcı bulunamadı” hatası ile karşılaşırsınız ve bu hata sizinle alakalı olmadığı için çözüm yöntemi yoktur.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*