Anasayfa / Sosyal Medya / instagram direkt mesaj sorunları

instagram direkt mesaj sorunları

Bir süredir instagram direkt mesaj hakkında birçok şikayet alıyoruz. İnstagram direkt mesaj, instagram’ın en çok kullanılan özelliğidir. Direk mesaj çalışmadığı zaman ne kadar sinir bozucu olduğunun farkındayız. Bugün, direk mesaj atarken yaşayabileceğiniz tüm sorun ve çözümleri ele alacağız.

Reklamlar

Instagram direk mesajda aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz:

  • Instagram direkt mesaj gönderilmiyor
  • Instagram direkt mesajlar görünmüyor
  • Instagram direkt mesajlar kayboluyor
  • Mesaj bildirimi geliyor fakat mesaj yok
  • Instagram mesajlar silinmiyor
  • Arkadaşlarım mesaj atamıyor
  • Mesajlar açılmıyor ve yükleniyor gibi görünüyor

Çözümleri denemeden önce, DM yasaklarını ihlal edecek bir işlem yapmadığınızdan emin olun.

Reklamlar

DM Sayısı sınırları: Bir günde en fazla 100 DM atabilirsiniz. Kısa bir süre önce bir gün içinde 100’den fazla kişiye toplu mesaj göndermişseniz, Instagram tarafından engellenirsiniz.

DM Spam: Eğer gönderdiğiniz mesajlar çok fazla kişi tarafından spam olarak işaretleniyorsa, spam cezası almış olabilirsiniz.

İnternet bağlantısını kontrol et

Bazen, çözüm, kayıp ya da zayıf bir internet sinyali olabilir. İnternet sorunu yaşamadığınızdan emin olmak için farklı bir ağa bağlanmayı deneyin.

Instagram Güncellemesi Yapın

Teknik bir şey yapmadan önce, Google Play Store veya App Store’daki uygulama güncellemelerini kontrol edin. Uygulamanın düşük performansı, çeşitli hatalar, yorum yapma gibi hatalar genellikle güncel olmayan instagram sürümlerinden kaynaklanabilir.

Instagram’ı kaldırın ve yeniden kurun

Bazen, yüklü olan uygulama Instagram DM’yi görüntülemek için gereken bazı verileri kaybetmiş olabilir. Kaldırıp yeniden yüklemek, tüm kayıp verileri geri yükler ve her şeyin normale dönmesini sağlayabilir.

Bu bir Instagram sunucu tarafı sorunudur

Sorunu instagram’a bildirmeden önce son olarak sunucu sorunu olup olmadığını kontrol edin. Instagram down sayfasına girerek instagram’da genel bir hata olup olmadığını kontrol edin.

Instagram’a yazın

Son çözüm olarak, sorunu instagram’a bildirerek, hesap kaynaklı bir sorun varsa çözülmesini sağlayabilirsiniz. Uygulamaya giriş yaparak Ayarlar > Yardım > Sorun bildir seçeneklerini takip edin.

Sorunun ekran görüntüsünü ekleyerek, sorun hakkında detaylı yazı yazarak gönderin.

24 saat içinde bildirime cevap gelecektir. İnstagram hakkında diğer hata ve çözümler için arama alanını kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Direkt mesaj atamıyordum mejer 3g de sorun varmış wifi yapınca düzeldi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*