Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Görüntülü Konuşma – Görüşme Nasıl Yapılır

Facebook Görüntülü Konuşma – Görüşme Nasıl Yapılır

Facebook hesabınız üzerinden görüntülü görüşmeyi aşağıdaki adımları uygulayarak yapabilirsiniz. Facebook görüntülü görüşme işlemlerinde kullanıcılar, eklentileri yüklemeden görüntülü görüşme yapmaya çalıştıkları için genelde görüntülü görüşmelerde sorunla karşılaşıyorlar.

Reklamlar

Günümüzde görüntülü görüşme yapmak için birçok program var. Kullanıcılar kullanım alanı daha fazla ve daha pratik olduğu için Facebook ‘u tercih etmekte. Skype tarzı programlar görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişiler tarafından kullanılmadığı zaman yükleme yaptırmak veya ayarları yaptırmak oldukça zor bir işlem oluyor. Facebook internet konusunda fazla bilgisi olmayan kullanıcılar tarafından bile rahatlıkla açılabilir ve görüşme yapılabilir.

Görüntülü görüşme konusunda sıkıntı yaşayan kişiler için veya karşı tarafa eklentiyi yükletme konusunda sıkıntı yaşayan arkadaşlar için rehber olması için resimli anlatım yapmak istedim.

Reklamlar

Facebook Görüntü Sohbet Nasıl Açılır ?

Facebook hesabınıza giriş yapın.

Sohbet penceresinde görüntülü  görüşme yapmak istediğiniz kullanıcıyı seçin. Sohbet ekranı açıldıktan sonra ekranın sağ tarafında buluan kamera simgesine tıklayın.

görüntülü görüşme 1

Görüntülü Aramayı Kur penceresinde gerekli eklentiyi yüklemek için Yükle butonuna basıyoruz.

görüntülü görüşme 2

Eklenti bilgisayarınıza indirilmeye başlayacaktır. İndirmek tamamlandıktan sonra indirdiğiniz dosya otomatik olarak ekrana gelecektir. Ekrana gelen uyarıya Çalıştır diyerek görüntülü görüşmeyi bilgisayarımıza yüklüyoruz.

görüntülü görüşme 3

Yükleme ekranı başladıktan sonra Facebook Video Arama eklentisi aşağıdaki gibi yüklemeye başlamalıdır. Aşağıdaki ekranı görmediğiniz taktirde indirmiş olduğunuz dosyayı tekrar çalıştırmanız gerekebilir.

görüntülü görüşme 4

Yükleme bittikten sonra Görüntülü görüşme yapmak istediğiniz kişiye Kamera simgesine tıklayarak davet gönderebilirsiniz.

Eklentiyi indirmenize rağmen görüşme yaparken sorun yaşıyorsanız kullanmış olduğunuz tarayıcıyı değiştirerek tekrar deneme yapabilirsiniz. Arama sorunu yaşayan arkadaşlar aşağıdaki işlemleri yapabilir;

  • Chrome , Explorer , Mozilla tarayıcılarda Sağ tıklayıp özellikler’e giriş yaparak uyumluluk modunu Kullanmış olduğunuz işletim sistemini seçin.
  • Tarayıcıya sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştırmayı deneyin.
  • Program ekle kaldır’a girerek “Video Caling Plugin” programını kaldırıp yukardaki işlemi yaparak yeniden yükleyin.

Yukardaki işlemleri yapmanıza rağmen sorun giderilmediyse , yorum atarsanız yardımcı olabiliriz. Özellikle windows 7 , windows 8  işletim sistemlerinde genellikle sorunlar bu şekilde giderilebilir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. e açılmıyorki yeniden yükle yazıyoya

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*