Anasayfa / Sosyal Medya / instagram yakındakiler nasıl silinir

instagram yakındakiler nasıl silinir

instagram yakındakiler, uygulamanın algoritmayı kullanarak size önerdiği, ismini aradığınız, ortak arkadaşınız olan veya profilini görüntülediğiniz kişilerdir. Yakındakiler seçeneği, arama ekranının hemen altında öneri olarak size sunulur. Bugün, yakındakiler ekranında listelenen kullanıcıları nasıl sileceğinizi anlatacağız. Aşağıdaki işlemleri yaparak burada görünen kullanıcıları silebilirsiniz.

Reklamlar

Arkadaş önerilerinin yapılması ile alakalı birçok farklı yöntem vardır. instagram hesabınızı eşleştirdiğiniz Facebook hesabınız ve sim kart rehberinizde bulunan kullanıcılar, arkadaş olarak önerilebilir. Bunun haricinde burada görüntülenen kullanıcılar, ortak beğenileriniz ve ortak arkadaşlarınız olan kullanıcılar da olabilir. Bunu tam olarak bilmek çok mümkün değil fakat instagram’ın bu konuda oldukça gelişmiş bir algoritması var diyebiliriz.

Yakındakiler’i silmek için arama geçmişinizi silmeniz gerekiyor.

Reklamlar

Yakındakiler nasıl silinir ?

Instagram Ayarlar > Arama geçmişi menüsüne giriş yapıyoruz.

Arama geçmişini sil seçeneğine dokunun. (Keşfet’te hesaplar, konumlar veya konu etiketleri için yaptığın aramaları temizle)

Arama geçmişini silme işlemine onay vererek işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bu işlemden sonra instagram arama alanına giriş yaparak yakındakiler seçeneğini kontrol edebilirsiniz. Geçmişinizi temizledikten sonra bu ekran boş gelecektir.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*