Anasayfa / Sosyal Medya / instagram verileri nasıl yedeklenir

instagram verileri nasıl yedeklenir

instagram, veri yedekleme özelliği sayesinde instagram hesabınızda yaptığınız yorumlar, beğeniler, paylaşımlar kısacası tüm bilgilerinizi tek tıklama ile yedekleyebilirsiniz.

Reklamlar

Verileri yedekleme özelliği yakın zamanda kullanıcıların kullanımına sunuldu. Geçikmiş bir özellik olsa da , tıpkı Facebook ve diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi, hesabınızdaki tüm aktivitelerinizi yedekleyebilirsiniz. Hesabınızın güvenliği ve verilerinizin yedekliliği açısından bu bilgileri belirli zaman aralığında yedeklemeniz, faydalı olacaktır. Hesap hareketlerinizi yedeklemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Instagram verileri nasıl yedeklenir ?

Hesap verilerini yedeklemek için instagram web hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki linke tıklayarak hesabınıza giriş yapın. İnstagram güvenlik ekranına yönlendirileceksiniz.

Reklamlar

Güvenlik ve gizlilik

İlgili menüde, ekranı aşağı kaydırarak “Veri indirme” seçeneğini görebilirsiniz. indirme talep et seçeneğine tıklıyoruz.

Instagram’da paylaştıklarının bir kopyasını al, Fotoğraflarını , yorumlarını, profil bilgilerini, ve daha fazlasını içeren bir dosyanın bağlantısını sana e-posta ile göndereceğiz. Aynı anda hesabından gönderilen tek bir istek üzerinde çalışabiliriz ve bu verileri sana göndermemiz 48 saati bulabilir.

E-posta adresimizi kontrol ederek ileri seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan ekranda “Instagram’da paylaştıklarını içeren bir dosya oluşturmaya başladık ve eposta adresine bir bağlantı göndereceğiz. Bu verileri toplamamız ve sana göndermemiz 48 saati bulabilir.” uyarısını göreceksiniz. Bilgileriniz en kısa sürede hazırlanarak, belirttiğiniz mail adresine gönderilecektir. Mail adresinize gelen linke tıklayarak verilerinizin kopyasını indirebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*