Anasayfa / Sosyal Medya / Anıtlaştırılmış facebook hesabı nasıl açılır

Anıtlaştırılmış facebook hesabı nasıl açılır

Facebook’ta anıtlaştırılmış hesap açmak için resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Reklamlar

Facebook Anıtlaştırılmış hesaplar, bir kişi vefat ettikten sonra kişinin arkadaşlarının ve ailesinin bir araya gelip anılarını paylaşmalarını sağlayan bir yerdir. Bir hesabın anıtlaştırılması ayrıca hesaba giriş yapılmasını engelleyerek hesabın güvende tutulmasına yardımcı olur.

Facebook “Ayarlar” a giriş yapın.

Reklamlar

Ayarlar ekranında “Anıtlaştırma ayarları” seçeneğini düzenliyoruz.

Anıtlaştırma ayarları ekranında, hesap varisinizi seçebilirsiniz.

Bir arkadaş ekle ekranında varis olarak belirlediğiniz arkadaşınızı seçerek onaylayın. Bu kişiye vekalet vereceğiniz için güvendiğiniz bir kişiyi seçmenizi öneririz.

Anıtlaştırma talebi nasıl gönderilir ?

Eğer hesaba erişiminiz yoksa ve bir hesap için anıtlaştırma talebinde bulunacaksınız aşağıdaki linki kullanarak talepte bulunabilirsiniz.

Tüm bilgileri doğru ve eksiksiz olarak vermeniz gerekmektedir.

https://www.facebook.com/help/contact/651319028315841

“Birisi vefat ettikten sonra, kişinin hesabına ne olacağına ilişkin isteklerine saygı duymak isteriz. Vefat eden kişinin bir aile üyesi veya arkadaşı bu formu kullanarak başvuruda bulunursa ve kişi vefat ettikten sonra hesabının kalıcı olarak silinmesini talep etmediyse hesabı anıtlaştırılır. Anıtlaştırmanın önemli bir karar olduğunu lütfen aklınızdan bulundurun. Vefat eden kişinin akrabası ya da yakın arkadaşı değilseniz, anıtlaştırma talebinde bulunmadan önce kişinin ailesiyle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Bir hesabın anıtlaştırılması hesaba giriş yapılmasını engelleyerek hesabın güvende tutulmasını sağlar. Hesap Facebook’ta görünmeye devam eder ancak anıtlaştırılmış bir hesabı yönetebilecek tek kişi hesap sahibinin belirlediği bir hesap vârisidir. Hesap sahibi yasal bir vâris belirlemediyse, anıtlaştırma talebinden sonra hiç kimse hesapla aktif olarak ilgilenemez. Hesap sahibi vefat ettikten sonra hesabının kalıcı olarak silinmesini talep ettiyse, kişinin vefat ettiği bilgisi elimize ulaştığında hesabı kaldıracağımızı aklınızda bulundurun. Bir hesabının anıtlaştırılmasını istiyorsanız lütfen bu formu kullanarak bize bildirin”

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*