Anasayfa / Sosyal Medya / Vine Nedir ? Vine Kullanımı Hakkında Hersey

Vine Nedir ? Vine Kullanımı Hakkında Hersey

vine_android

Reklamlar

Vine Hakkında Bütün bilgiler;

Vine Kurulum
Şuanda iOS ve Android için Vine uygulaması bulunmaktadır. iPhone, iPad gibi cihazlarınız varsa App Store’dan vine uygulamasını indirip kurabilirsiniz. Ayrıca Android bir cihazınız varsa da vine uygulamasını Google Play’den indirerek kurabilirsiniz.

Reklamlar

Nasıl Kullanılır

 1. İlk önce cihazınıza vine uygulamasını yükleyin.
 2. Uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda bildirimler, konum bilgileri ve bunun dışında standart izinlerle ilgili onay mesajlarıyla karşılaşacaksınız. Daha sonra Twitter veya E-Posta adresinizle kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz.
 3. Eğer Twitter hesabıyla giriş yapmayı seçerseniz, Vine size Twitter üzerinde kullandığınız bilgilere uygun bir profil oluşturmaktadır. Kayıt olma adımını tamamlamadan önce isterseniz kullanıcı adınızı değiştirme şansına sahipsiniz. Ayrıca telefon numaranızı da ekleyebileceğiniz bir seçenek mevcuttur.
 4. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra Instagram’ın besleme sayfasına benzeyen bir açılış sayfası sizleri karşılayacak. Bu noktada dikkatinizi çekecek olan ilk şey ise şüphesiz burada fotoğraflar yerine sizleri video kliplerin bekliyor olması. Siz kendi takip etmek istediğiniz kişileri ayarlayana kadar Vine Editörlerinin sizler için seçmiş olduğu paylaşımları göreceksiniz.
 5. Twitter ve Facebook hesapları üzerinde sahip olduğunuz arkadaş listenizde Vine kullananları arayabilirsiniz. (Facebook’un Vine’ı engellediğini düşünürsek şimdilik Facebook üzerinde arama yapamayacağız) Ayrıca ada göre arayabilir veya direkt olarak E-Posta yoluyla arkadaşlarımızı Vine’a davet edebiliriz.
 6. Vine hesabınızı kapatmak istiyorsanız ayarlar bölümünden hesap sil yani account delete kısmını kullanabilirsiniz.Eğer sizde vine hesabı nasıl kapatılır, vine hesabı silme gibi konularını araştırıyorsanız. Ayarlar bölümünü bi’ ziyaret edin deriz.

Video Nasıl Cekilir ?

 1. Bir Vine oluşturmaya hazır olduğunuzda ana sayfanın sağ üst köşesinde kamera simgesine tıklayarak işleme başlayınız.
 2. Karşınıza gelecek kamera ekranı üzerinde bir ilerleme çubuğu ve görüntülemeyi kapatmak için X butonu bulunmaktadır.
 3. Bir Vine kaydetmek için şu an yapmanız gereken sadece parmağınızla ekrana dokunarak şekime başlamak. Üst bölümde görüntülenen ilerleme çubuğu altı saniyelik videonun ne kadarlık bölümünü çekim yaparak geçirdiğinizi göstermektedir. Parmağınızı kaldırdığınız anda kayıt tekrar duracaktır. Böylelik durup devam ederek farklı kareler yakalayarak 6 saniyelik video çekimizi yapabilirsiniz.
 4. Vine tamamlandıktan sonra çektiğiniz video ile ilgili bir önizleme göreceksiniz. Bu noktada oluşturduğunuz Vine’ı silebilir veya paylaşmak için devam edebilirsiniz. Eğer devam ederseniz Twitter, Facebook ve Wine üzerinde paylaşma seçenekleriyle karşılaşacaksınız.
 5. Eğer oluşturduğunu Vine’ları kaydetmek ama yayınlamak istemiyorsanız, varsayılan olarak gelen Vine’da paylaş bölümünü etkisizleştirmeniz gerekmektedir. Böylelikle oluşturduğunuz Vine telefonunuz üzerine kayıt edilmiş olur ve hazırlamış olduğunuz Vine’a ulaşmak için bir izne ihtiyacınız olmadan her an görüntüleyebilirsiniz.
 6. Sonrasında yapmanız gereken oluşturduğunuz Vine için bir başlık oluşturmak ve paylaşmak. Kendi yayın akışınızda yer alacak olan videonuz, yine sizin belirlediğiniz başlık ile diğer sosyal ağlar üzerinde de yayınlanacaktır.

Şunu da belirmemiz gerekiyor ki paylaşacağınız tüm videolar halka açık olacaktır ve herkes tarafından görüntülenebilecektir. Hazırladığınız Vine videolarını gizli tutmanın tek yolu yayınlamadan mobil cihazınız üzerinde saklamaktır. Şirket tarafından gelecek sürümlerde bu konuyla ilgili iyileştirmeler yapılacağının sözü verilmiş olsa da şimdilik elde olan imkânlar dâhilinde gizli tutmak istediğiniz Vine’ları paylaşmamak en mantıklısı.

Reklamlar

11 yorum

 1. TC Ertuğrul Subaşı

  bişi sölicem
  bilgisayarda vine nasıl çekilir

 2. Metehan Kesikparmak

  Azad Ekmen neresine basılı tutarak çekiyorsun

 3. ekrana basılı tutarak çekiyon

 4. Kamera butonu yok

 5. bende de yok arkadaşlar neden ??

 6. ya kusura bakmayın ama bende göremedim sebebi nedir acaba?

 7. Merhaba Dikkatli olarak kontrol edil göreceksiniz.

 8. Abdullah Taşpınar

  bende kamera butonu gözükmüyor nedeeen ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*