Anasayfa / Sosyal Medya / Hala LinkedIn Hesabınız Yok mu ?

Hala LinkedIn Hesabınız Yok mu ?

linkedin

Reklamlar

Sosyal medyanın en elit “iş ve işçi bulma kurumu” olan LinkedIn’in dünya genelinde tam 200 milyon üyesi var. Gıyabında “eğlenilecek değil, evlenilecek kadın” diye konuşabiliriz. Bu arada, rakipleri Xing ve Monster’ın Türkiye’deki ofislerini sessiz sedasız kapattıklarını not düşeyim. LinkedIn’in frambuazlı pastasının neredeyse 2 milyonluk dilimi oluşturan Türkiye ise geçtiğimiz yıl en hızlı büyüyen üye ilan edildi.

Linkedin Nedir ?

LinkedIn, bir iş ağı (Business Network) kurmak ve tanıdığınız insanların tanıdıklarını görebilmeniz için oluşturulmuş bir sosyal ağdır. Tüm bu yapı iş geliştirme süreçlerinizde size yardımcı olabilecek, eleman, ortak yada bilgi birikiminden yararlanabileceğiniz bir danışman cs. gibi katkılar sağlaması amacı taşımaktadır. Networkunuz ne kadar genişlerse ona göre değişen bir iş çevreniz ve ambleminiz olur. Amblem yuvarlak içinde noktalarla başlar ve daha sonra bu noktalar kendi arasında bazı ağlar ve şekilller oluşturur.

Reklamlar

Sizi tanıyan birisi sizin hakkınızda sizi tanımlayan bir yorum yazarsa herkes bu yorumu okuyabilir. İş dünyasından ve rakip şirketlerden yeni arkadaşlar bulmanızı ve bu platform sayesinde kariyeriniz için yatırım yapma şansı sağlar.

Quantcast raporlarına göre LinkedIn 21,4 milyon aylık Amerikan tekil ziyaretçi sayısına sahip golabal olarak ise bu rakam aylık 47,6 milyon. 2001 Haziran ayında global tekil ziyaretçi sayısı 33,9 milyon’du. LinkedIn 200’den fazla ülkede 200 milyondan fazla üyeye sahip durumda. Üyelerin hemen hemen yarısı amerikalı, avrupalı üye sayısı ise 12 milyon dolaylarında.

Nasıl Kayıt Olurum ?

Öncelikle www.linkedin.com adresine giriyorsunuz. Daha sonra karşınıza gelen ekranda aşağıdaki gibi bir kayıt formu yer alıyor.Yanda gördüğünüz gibi bir kayıt formu bulunuyor. Burada adınız, soyadınız, e-mail adresiniz ve şifreniz soruluyor. Şifrenizi girerken en az 6 karakter girmek zorundasınız. Adınız ve Soyadınız bölümlerini lütfen doğru bir şekilde doldurun. İşlemleri takip ederek kayıt olabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*