Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’dan Video Nasıl Kaldırılır

Facebook’dan Video Nasıl Kaldırılır

Facebook’da kişisel haklarınızı ihlal eden, çocuklarınızı rahatsız eden veya buna benzer konulardan dolayı rahatsız olduğunuz videoları şikayet ederek kaldırabilirsiniz. Bu tarz videoların üstünde bulunan şikayet et seçeneğini de kullanabilirsiniz fakat bu alanda yeterli sayıda şikayet olmadığı zaman işlem yapılmamaktadır. Video kaldırma isteğinde bulunduğunuz zaman, en kısa sürede kontrol edilerek müdahalede bulunulmaktadır.

Reklamlar

“Bu kanalın Facebook’taki görüntüleriyle ilgili gizlilik haklarının olası ihlallerini şikayet etmek isteyen kişilere ayrıldığına lütfen dikkat edin. Başvurunuz başka bir şeyle ilgiliyse, lütfen ilgili yardımı veya başvuru formunu bulmak için Yardım Merkezimize geri dönün. Ayrıca tüm şikayetleri incelediğimizi, ancak şikayetinizle ilgili işlem yapsak da onay e-postası almayacağınızı unutmayın.”

Video kaldırma isteğinde bulunmadan önce içeriğin ihlali hakkında gerekli kategoriyi seçin.

Reklamlar
  • Benim haklarım
  • Çocuğumun hakları
  • Başka bir yetişkinin hakları

Video kaldırma isteğinde bulunmak için #Tıklayın

Videonun bulunduğu içeriğin URL adresini yazın.

İsim ve soyisim gibi bilgilerinizi de doldurduktan sonra sayfanın hemen altında bulunan “Gönder” seçeneğine tıklayın. İşlemden sonra kaldırma isteğiniz alınmış olacaktır.

Şikayetinizin hızlı ve doğru bir şekilde değerlendirilmesi için formda bulunan bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Başvurunuzun durumu hakkında herhangi bilgilendirme veya mail almayacağınız için , içeriğin bulunduğu sayfaya giriş yaparak düzenli olarak kontrol edebilirsiniz. Facebook kişisel hakların ihlali konusunda oldukça titiz olduğundan dolayı, içeriğin gerçekten sizi rahatsız etmesi durumunda mutlaka kaldırılacaktır. Facebook hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*