Anasayfa / Sosyal Medya / instagram arşiv nerede ve nasıl girilir

instagram arşiv nerede ve nasıl girilir

instagram hakkında, instagram arşiv nerede ve nasıl girilir ? arşiv nasıl kullanılır ? şeklinde birçok sorular gelmekte. instagram arşiv özelliği, oldukça kullanışlı bir özelliktir.

Reklamlar

instagram arşiv özelliği sayesinde, profilinizde görünmesini istemediğiniz fotoğrafları arşive atarak, dilerseniz daha sonra tekrar profilinizde yayınlayabilirsiniz. Bu sayede profilinizde görünmesini istemediğiniz fakat silmekte istemediğiniz resimleri arşivinizde saklayabilirsiniz. Arşive attığınız resimleri dilediğiniz zaman tek tıkla profilinize tekrar yükleyebilirsiniz. Üstelik beğeni ve yorumları da kaybetmetsiniz. Bazı kullanıcılar arşiv seçeneğini bulmakta zorlanıyor. Aşağıdaki resimli anlatımımızı takip ederek instagram arşiv özelliğini daha iyi anlayabilirsiniz.

instagram arşiv nerede ve nasıl kullanılır ?

Profilinizde, yayında olan bir gönderiyi arşivlemek için fotoğrafın yanında bulunan üç nokta (seçenekler) simgesine dokunun.

Reklamlar

Açılan ekrandan “Arşivle” seçeneğine dokunarak, gönderiyi arşivleyebilirsiniz.

instagram arsivle

Peki instagram arşiv nerede ? Arşivlediğiniz gönderilere tekrar erişmek için;

Profil ekranınıza giriş yapın. Sağ üstte bulunan seçeneklerden saat simgesine dokunun.

instagram arsiv nerede

Arşiv özelliği hem hikayeler hemde gönderilerde kullanıldığı için ekranın üst bölmesinde iki adet seçenek vardır.

  • Gönderi arşivi
  • Hikayeler arşivi

Giriş yapmak istediğiniz arşivi seçerek,arşivinizi görüntüleyebilirsiniz. Geri almak istediğiniz gönderilere giriş yaptığınız zaman “Profilde göster ve sil” seçeneğini görebilirsiniz.

Gönderiyi geri almak için “Profilde göster” tamamen silmek için “Sil” seçeneğini kullanabilirsiniz.

instagram gonderi arsivi

Arşiv seçeneği sayesinde ilgi çekmeyen veya çok fazla beğeni almayan gönderilerinizi kolaylıkla gizleyebilirsiniz. instagram’a uzun bir süre ara veren ve tekrar kullanmaya başlayan kullanıcılar da eski gönderilerine dikkat çekmek için arşiv özelliğini kullanabilir.

Kullanıcılar tarafından çok beğenilen bu özellik için, instagram gün geçtikçe yeni seçenekler ekleyerek özelliği geliştirmeye çalışıyor. instagram tarafından yapılan açıklamalara göre, kullanıcı deneyimini en üst seviyeye çıkarmak gün geçtikçe yeni özellikler sunulmaya devam edilecek.

Arşivleme seçeneğini göremiyorum ?

Eğer instagram arşivleme seçeneklerini veya arşive giriş için kullanılan saat simgesini göremiyorsanız instagram uygulamanızı güncellemeniz gerekmektedir. Güncel instagram sürümüne sahip olmayan kullanıcılar arşiv seçeneğini göremez.

Uygulamayı güncellemek için; Google Play’de instagram ‘a giriş yapın.

Uygulamanız güncel olmadığı için “Güncelle” seçeneğini görebilirsiniz. Güncelle seçeneğine dokunarak uygulamayı güncelleyiniz.

Güncellemeden sonra arşiv özelliğini görebilirsiniz. İşlem hakkında sorularınızı, yorum alanını kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*