Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Renkli Yazı ve Arkaplan Nasıl Yapılır

Facebook Renkli Yazı ve Arkaplan Nasıl Yapılır

Facebook’un yeni özelliği ile , renkli yazılar ve renkli arkaplanlar ile gönderilerinizi daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz. Özellik ilk olarak sadece Facebook uygulamasına gelmişti. Uygulama aracılığıyla yapılan bu özelliği , artık web oturumlarında da kullanılabiliyor.

Reklamlar

Durum paylaşımlarında, arka plana Facebook tarafından sunulan birçok farklı görseli ekleyebilir ve yazılarınızı renklendirebilirsiniz. Renkli fontta yazı yazma özelliği malesef şuan sadece uygulamada çalışmaktadır. Arka planları kullanmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Facebook renkli yazılar nasıl yapılır ?

Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra gönderi paylaş alanına giriş yapın.

Reklamlar

Gönderinizi oluştururken, gönderinizin hemen altında bulunan renkli simgeleri kullanarak gönderinizin arka planında dilediğiniz seçeneği kullanabilirsiniz. Renkli gönderilerinize smileyler ekleyebilir , durum bildiri , his / eylem gibi klasik gönderi araçlarını da kullanabilirsiniz.

Seçtiğiniz gönderilen bu şekilde görünecektir. Gönderdiğiniz bir iletiyi düzenleyerek arka plan değişikliği gibi işlemleri tekrar yapabilirsiniz.

Durum paylaşma alanında yapılan bu özellik kullanıcılar tarafından oldukça beğeni ile karşılandı. Facebook’un ilerleyen günlerde bu ve buna benzer birçok eğlenceli özellikler sunacağı tahmin ediliyor.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Arka plan renklerinde ilk zamanlar var olan desensiz renklerin çoğu açılmıyor. Örneğin siyah, yeşil,kırmızı, mavi vb. yok.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*