Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram Nasıl Silinir

Instagram Nasıl Silinir

Kullanıcılardan çok sık gelen bir soru olan; instagram nasıl silinir ? Sorusuna resimli anlatım ile cevap vermeye çalışacağız. İnstagram hesabını silmek ve kapatmak için iki seçenek vardır.

Reklamlar
  1. Hesabı geçici olarak kapatmak.
  2. Hesabı kalıcı olarak silmek.

İnstagram, bu iki seçeneği de sunuyor. Birçok sosyal medya platformunda hesabınızı kapatmak için ilgili formları doldurduktan sonra hesabınıza belirli bir süre giriş yapmamanız gerekmektedir. Hesaplar, bu sürede giriş yapılmadığı zaman kapatılmaktadır. İnstagram’da böyle bir durum yoktur. Hesabınızı, dilediğiniz zaman tamamen silebilirsiniz.

Eğer hesabınızı tekrar kullanabileceğinizi düşünüyorsanız geçici olarak kapatma, bir daha kullanmayacaksınız tamamen silme seçeneğini kullanabilirsiniz. Hesabınızı tamamen silmeden önce, tüm yedeklerinizi aldığınızdan emin olunuz. Silinmiş bir hesabın içinde bulunan bilgilere ulaşma şansınız yoktur. Hesabı silmeden önce önemli resimlerinizi veya videolarınızı yedeklemenizi öneririz.

Reklamlar

1. İnstagram nasıl silinir ?

Önemli not: Hesabı silmeden önce bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Hesabınızı sildikten sonra aynı kullanıcı adıyla tekrar kaydolamazsınız veya o kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz. Silinen hesapları yeniden etkinleştirmemiz de mümkün olmayacaktır.

Hesap silme linkine giriş yapmak için TIKLAYIN

Linke tıkladıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yapın.

Hesabı neden siliyorsun ? Alanına herhangi bir seçeneği işaretleyin. Güvenliğiniz için hesap şifrenizi tekrar girmeniz gerekmektedir. Bütün bilgileri girdikten sonra “Hesabımı kalıcı olarak sil” seçeneğine tıklayın.

instagram nasil silinir

İnstagram hesabınız tamamen silinmiş olacaktır. Kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmak istediğiniz zaman, kullanıcı bulunamadı hatası alırsınız.

2. İnstagram nasıl kapatılır ?

Yazımızın başında belirttiğimiz gibi hesabınızı geçici olarak kapatmak için bu alanı kullanabilirsiniz. Bu işlem, sen tekrar giriş yaparak hesabını yeniden etkinleştirene dek hesabının gizli olacağı anlamına gelir.

Hesap kapatma linkine giriş yapmak için TIKLAYIN.

Açılan ekranda instagram hesabınıza giriş yapın.

Seçeneklerde, sağ alt köşede bulunan “Hesabımı geçici olarak kapat” seçeneğine tıklayın.

Hesabı kapat

Hesap silme ekranında olduğu gibi , hesabınızı kapatma nedeninizi işaretleyin. Güvenliğiniz için hesap şifrenizi tekrar girin ve tekrar altta bulunan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın.

instagram nasil kapatılır

İşlemden sonra hesabınız kapatılmış olacaktır. Hesabı yeniden açmak için giriş yapmanız yeterlidir.

Önemli not: Hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin. Hesabını yeniden etkinleştirene dek fotoğrafların, yorumların, beğenmelerin ve tüm hesap etkinlikleri gizli olacaktır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*