Anasayfa / Sosyal Medya / instagram olağan dışı giriş denemesi saptadık [Çözüm]

instagram olağan dışı giriş denemesi saptadık [Çözüm]

instagram, birçok güvenlik algoritması ile, kullanıcıların hesabını güvende tutmak için her geçen gün yeni yöntemler geliştiriyor. Kullanıcıların hesaplarına erişimi kaybetmemesi veya başkası tarafından ele geçirilmesini engellemek için ciddi yöntemler geliştirmeye devam ediyor. Bugün, hesabınıza giriş yaparken karşılaştığınız “Olağandışı bir giriş denemesi saptadık” uyarısı ne anlama geliyor ? Bu hatayla karşılaştığınız zaman yapmanız gereken işlemleri sırası ile anlatacağız.

Reklamlar

Bu uyarı ile neden karşılaşıyorum ?

Yazımızın başında anlattığımız gibi bu uyarı, hesabınızın başkaları tarafından kullanılma, giriş yapılma risklerini ortadan kaldırmak içindir. instagram hesabınızı güvene almak için bazı kriterleri değerlendirerek, hesabınız için risk oluşturduğunu düşündüğü durumlarda, hesabınızı doğrulamanızı talep eder. Birçok farklı neden olabilir fakat başlıca nedenleri sıralayalım.

  • Farklı cihazlardan oturum açmak
  • Farklı lokasyondan oturum açmak
  • Üst üste birden fazla oturum açma denemeleri
  • Aynıda anda farklı ip adreslerinden hesap açılışı
  • Kullandığınız bir uygulamanın arka planda gönderdiği istekler
  • Hesap üzerinde kısa zamanda çok fazla spam yapmak

Başlıca, yukarıdaki nedenlerden dolayı uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Bunlar haricinde sıradışı tüm aktiviteler, uyarı ile karşılaşmanıza neden olabilir.

Reklamlar

Uyarıyla karşılaşmamak için ne yapmalıyım ?

Bu tarz uyarılarla karşılaşmamak için veya hesabınızı güvene almak için, instagram iki faktörlü kimlik doğrulamasını aktif etmeniz gerekmektedir. İki adımlı doğrulama ile, hesabınıza sizin bilginiz haricinde giriş yapılmasını engellemiş olursunuz.

Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > iki faktörlü kimlik doğrulaması > Açık duruma getiriniz.

Son olarak “Profili düzenle” seçeneğini kullanarak E-posta ve Telefon numaranızı güncelleyin.

Hesap bilgilerinizin güncel olması, hesabınızı kurtarmak ve erişim sorunlarını çözmek için en önemli çözüm yoludur. Bu işlemleri uygulayarak hesap güvenliğinizi en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz. İnstagram olağan dışı giriş bildirimi ve instagram hakkında tüm sorularınız için yorum alanını kullanarak, yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz. Hata hakkında detaylı bilgi vermeniz durumunda sizlere tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*