Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Durum Güncelleme Nasıl Yapılır

Facebook Durum Güncelleme Nasıl Yapılır

Facebook durum güncellemeleriyle ; arkadaşlarınızı etiketleyebilir , konum ekleyebilir , fotoğraf,video ekleyebilir, ruh halinizi belirtecek ifadeler ekleyebilirsiniz. Facebook durum güncellemeleri özelliği ile o anki ruh halinizi veya durumunuzu çok net bir şekilde ifade edebileceğiniz her türlü özellikleri bulabilirsiniz.

Reklamlar

Durum güncellemelerin sırasıyla ele almaya çalışalım.

Arkadaş etiketleme

Durum güncellemelerinin ilk sırasında bulunan + simgesine tıklayarak gönderinizi arkadaşlarınızın zaman tünelinde paylaşabiliriniz. İşlemi yapmak için simgeye basarak arkadaşlarınızın ismini yazmanız yeterlidir.

Reklamlar

etiketleme

Konum Ekleme

Konum ekleme seçeneğine tıklayarak gönderilerinizi nereden gönderdiğinizi ekleyebilirsiniz. Simgeye tıklayarak arama bölümüne bulunduğunuz noktayı yazabilirsiniz.

konum bilgisi ekle

Fotoğraf Video ekleme

Fotoğraf simgesine tıklayarak gönderilerinize resim veya video ekleyebilirsiniz. Özelliği kullanmak için simgeye tıklayıp bilgisayarınızda bulunan ilgili dosyayı seçmeniz yeterlidir.

durum resim ekleme

Smiley ekleme aktivite gösterme

Son eklenen özelliklerden biride gönderilerde anlık his’sinizi paylaşma özelliğidir. Bu seçenek ile duygularınızı ifade edebilir , o an yaptığınız eylemleri arkadaş listenizle paylaşabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından en çok beğenilen ve kullanılan gönderi özelliklerinden biridir.

durum aktivite

Şimdilik facebook durum güncellemeleri bu şekildedir. Durum güncellemeleri nasıl yapılır diyen amatör kullanıcılar için faydalı olabilir diye düşünüyoruz. Yazı yeni özellikler ile güncellenecektir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

3 yorum

  1. Oğuzhan Akar Facebook kururken Doğum tarihiniz 1996 yaparak Herkese Açık Paylaşım Yapabilirsiniz.

  2. onlarda bi sıokıntı yok hani orda arkadaşlar yazıyor ya ben onu herkese açık yapacaktım ama bende öle bişey yok

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*