Anasayfa / Sosyal Medya / Facebookta etiketlenmek istemiyorum

Facebookta etiketlenmek istemiyorum

Facebook’ta arkadaşlarınız tarafından etiketlenmekten bıktınız mı ? Facebook’ta etiketlenmek istemiyorum diyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak etiketlenmeyi kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Birisini etiketlediğinizde, onun profiline giden bir bağlantı oluşturursunuz. Kişiyi etiketlediğiniz gönderi kişinin zaman tüneline de eklenebilir. Örneğin, bir fotoğrafta kimlerin olduğunu göstermek için fotoğrafı veya bir şeyi kiminle yaptığınızı söylemek için bir durum güncellemesini etiketleyebilirsiniz.

Durum güncellemenizde bir arkadaşınızı etiketlerseniz, güncellemeyi gören herkes arkadaşınızın adına tıklayarak profiline gidebilir. Ayrıca durum güncellemeniz arkadaşınızın zaman tünelinde de gösterilebilir. Birini etiketlediğinizde, bu durum kendisine bildirilir.

Reklamlar

Etiketleme nasıl kapatılır ?

Profilinizin hemen sağ tarafında bulunan ok simgesine tıklayın.

Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayın.

Solda bulunan seçeneklerden “Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları” seçeneğine tıklayın.

Düzenle Etiketlenmiş olduğun gönderileri zaman tünelinde kimler görebilir? Düzenle seçeneğine tıklayarak “Sadece ben” olarak ayarlayın.

Bir gönderide etiketlendiğinde, gönderinin hedef kitlesine gönderini göremeyen hangi kişileri eklemek istersin? Düzenle seçeneğine tıklayarak “Sadece ben” olarak ayarlayın.

Dilerseniz etiketlendiğin gönderiler zaman tünelinde görünmeden önce onayınıza sunulsun seçeneğini açık duruma da getirebilirsiniz. İşlem bu kadar!

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*