Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram’da Canlı Yayın Yapma Resimli Anlatım

İnstagram’da Canlı Yayın Yapma Resimli Anlatım

İnstagram canlı yayın özelliğini kullanıcılara duyurdu. İnstagram 10.5.0 versiyonuna güncellediğiniz tüm telefonlarda canlı yayın özelliğini kullanabilirsiniz. Takipçilerinizle canlı yayın aracılığıyla etkileşimde bulunabilirsiniz. Özellikle firmalar ve kurumsal hesaplar, takipçileriyle daha aktif bir etkileşimde bulunabilirler. Canlı yayın şimdilik 1 saatle sınırlı fakat ilerleyen günlerde bu süre mutlaka artacaktır diye düşünüyoruz.

Reklamlar

İnstagram’da canlı yayın yapmak için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz.

İnstagram canlı yayın nasıl yapılır ?

Ekranın sol üstünde bulunan Hikayen seçeneğine dokunun.

Reklamlar

Ekranın altındaki Canlı‘ya ,ardından Canlı Video Başlat‘a dokunun. Canlı yayın başlamadan önce 3’den geri sayım başlayacaktır. Geri sayım tamamlandıktan sonra Canlı yayınınız başlayacaktır. Yayına başladığınız bildirim olarak takipçilerinize bildirilir.

İzleyici sayısı ekranın sağ üst tarafında, yorumlar ise alt tarafta görünür. Bir yorum eklemek için Yorum Yap‘a dokunun ve izleyicilerin daha kolay görmesini istediğiniz bir yorumu başa tutturmak için bu yoruma dokunun ve basılı tutun.

Canlı yayın yaparken kullanıcı yorumlarını kapatabilirsiniz. Yorumları kapatmak için sağ alt köşede bulunan ayarlar   simgesine dokunun ve ardından Yorum Yapmayı Kapat‘ı seçin. Açmış olduğunuz anahtar sözcük filtrelerinin canlı videonuzun yorumları için de geçerli olacaktır. Canlı yayınınızı tamamladıktan sonra sağ üstte bulunan Bitti seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Takip ettiğiniz birisi bir canlı video paylaştığında, bu kişinin profil resmi Akışın üst kısmında, etrafında renkli bir halka ve Canlı ifadesiyle görünür. Canlı videosunu görmek istediğiniz kişinin profil resmine dokunun. Birinin canlı videosunu izlerken, bir yorum bırakmak için ekranın alt tarafındaki Yorum Yap’a ve videoyu beğenmek için simgesine dokunabilirsiniz. Videoyu beğendiğinizde veya yorum yaptığınızda, videoyu izleyen herkes bunu görebilir. Yorumları ve beğenileri gizlemek için de ekrana dokunabilirsiniz. Bir canlı videoyu izlemeye başladığınızda, bu videoyu paylaşan kişi ve izleyen herkes sizin katıldığınızı görebilir.

İnstagram canlı yayın yapamıyorsanız veya canlı yayınlara katılamıyorsanız instagram versiyonunuzu kontrol ediniz. Özellikle android telefonlar için bazı telefonlara güncelleme bildirimi gelmemiş olabilir. Ayarlar / Uygulamalar seçeneğinden uygulama versiyonunuzu kontrol edebilirsiniz. Canlı yayın özelliği web üzerinden kullanılamamaktadır.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*