Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook E-Posta Nasıl Kaldırılır

Facebook E-Posta Nasıl Kaldırılır

Facebook giriş e-posta adreslerinizi düzenlemek veya eski mail adreslerinizi kaldırmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz. Kullanmadığınız mail adreslerinizin hesabınızda ekli olarak kalması büyük bir güvenlik açığıdır. Örneğin kapattığınız bir mail hesabı hala hesabınızda yönetici olarak görünüyorsa zamanla bu mail adresini bir başkası alarak Facebook adresinize giriş yapabilir. Bu tarz sorunlarla karşılaşmamak için Facebook hesabınızda sadece güvenle kullandığınız maillerin ekli olması gereklidir.

Reklamlar

Aşağıdaki işlemleri yaparak e-posta adresinizi kaldırabilir veya yeni e-posta adresinizi ekleyebilirsiniz. Hesabınızda oluşan herhangi bir sorunda Facebook hesabınızı kurtarmak için E-mail adresinizin güncel olması çok önemlidir. Hesap güvenliğiniz için ekli mail adreslerini kontrol etmenizi öneririz.

Facebook menü çubuğuna tıklayarak “Ayarlar” seçeneğine giriş yapın.

Reklamlar

facebook ayarlar

Açılan sekmelerden “Genel” seçeneğini seçin.

facebook genel

E-posta menüsünün hemen yanında bulunan “Düzenle” seçeneğine tıklayın.

Ana iletişim E-postası seçeneğinde kaldırmak istediğiniz e-mail adresinin yanında bulunan kaldır seçeneğine tıklayın ve “Değişiklikleri kaydet menüsüne tıklayın.

facebook e-posta

Değişiklikleri kaydettikten sonra çıkış yaparak yeni e-posta adresinizle hesabınıza giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Şifre kurtarma seçeneklerini kontrol etmek için Şifremi unuttum seçeneğini işaretleyerek kurtarma mail adresinizi kontrol edebilirsiniz. Hesabınızı güvenle kullanmak için Mail ve Telefon numarası seçeneklerini sürekli olarak güncelleyiniz. Kolay gelsin.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*