Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook Arama Gizleme 2014

Facebook Arama Gizleme 2014

Facebook arama

Reklamlar

Facebook arama gizleme işlemi için aşağıdaki 2 adımı uygulayabilirsiniz. Facebook aramalarında gizleme özelliği profilinizin belirlediğiniz kişiler tarafından arama listelenmesine yarar. Özellikle kişisel bilgilerinin güvenliğine önem veren kullanıcılar için çok faydalı bir özelliktir. Arama gizleme işlemlerini belirlediğiniz kişi grupları için veya genel kriterler içerisinde yapabilirsiniz.

Profil bilgilerinizi aramalardan gizlediğiniz zaman Google , Yahoo vb arama motorları tarafından bulunmasını da engellemiş olursunuz. Yani Google’da herhangi biri isminizi aradığı zaman profil , resim bilgilerinizi göremez. Bu sayede Google aramalarından isminizi de silebilirsiniz.

Reklamlar

Öncelikle sağ üst köşede bulunan Ok’a basarak ayarlar sekmesine giriş yapıyoruz. Menüyü bulamıyorsanız verdiğimiz bağlantıya tıklayarak Ayarlar’a giriş yapabilirsiniz. Giriş için Tıklayın Hesap ayarları1

Ayarlar’dan Gizlilik menüsüne giriş yapın.

gizlilik

En altta bulunan Aramada beni kimler bulabilir ? menüsünden ayarlarımızı yapabiliriz.

Aramada sadece arkadaşlarınızın sizi bulmasını istiyorsanız düzenle butonuna basarak , Arkadaşlar seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Ayrıca Google aramalarında görünmemek için;

Diğer arama motorlarının zaman tüneline bağlantı vermesini istiyor musunuz ? seçeneğini düzenleyerek Hayır olarak değiştirmelisiniz.

arama gizleme

Seçenekleri arkadaşlar , herkes , arkadaşlarımın arkadaşları olarak değiştirebilirsiniz. Kişisel bilgileriniz açısından hangisinin güvenli olduğunu düşünüyorsanız onu seçmenizi öneririm.

ÖNEMLİ NOT: Arama motoru bağlantılarını iptal ettirdiğiniz zaman aramalardan hemen silinmez. Google aramalarından isminizin silinmesi için yaklaşık  1 hafta beklemeniz gerekmektedir. Bu süre zarfında tamamen silinecektir.

Reklamlar

3 yorum

  1. olmadı gene gorunuyorum ben

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*