Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’u şu anda kullanamazsın !

Facebook’u şu anda kullanamazsın !

Facebook’da “Facebook’u şu anda kullanamazsın” hatası son zamanlarda sıkça karşılaştığımız bir hata. Herhangi bir gönderi, resim yüklemesi, video yüklemesi gibi durumlarda bu hata ile karşılaşabilirsiniz. Şu anda gönderini inceliyoruz. Her zaman topluluğumuzun güvenliğini önemsiyoruz, bu nedenle inceleme tamamlanana kadar Facebook’u kullanamazsın uyarısı ile karşılaşırsınız.

Reklamlar

Facebook hesap ve platform güvenliğini son zamanlarda sürekli olarak geliştiriyor. Bu hatayla kaşılaşmanızı nedeni; son zamanlarda yaptığınız bir etkinliğin, rahatsız edici olduğunu düşünmesidir.

Örnek olarak bir resim paylaştıktan sonra, bu resim algoritma tarafından veya arkadaş listenizde bulunan bir kullanıcı tarafından spam olarak veya rahatsız edici olarak bildirilmiş olabilir. Bu işlemden sonra Facebook hesabınızı askıya alır. Bu inceleme ortalama 1-2 hafta sürebilir. Bu süre içinde hesabınıza giriş yapamazsınız. Resim veya gönderi kaldırılsa bile, inceleme bittikten sonra hesabınızın yeniden etkinleştirilmesi beklenir. tabii ki, resim sizi kalıcı olarak yasaklamak zorunda bıraktıklarını düşündüğü kuralların korkunç bir ihlali olmadıkça. Eğer ciddi bir politika ihlali varsa, hesabınız kapatılabilir.

Reklamlar

Hatayı nasıl çözebilirim ?

Hata’nın çözümü için yapacağınız tek işlem, yardım merkezini kullanarak, durumu Facebook’a iletmek olacaktır.

Gönderinizin ve hesabınızın durumunu öğrenmek için aşağıdaki başvuru formunu doldurmanız gerekiyor;

Facebook Başvuru Formları

Yukarıdaki linke giriş yaptıktan sonra ekrandaki bilgileri eksiksiz olarak girin. “Hesabınızın yanlışlıkla kapatıldığını düşünüyorsanız, lütfen bu konuyu araştırmamız için aşağıdaki bilgileri girin.” Başvuru formunuza ortalama 72 saat içinde geri dönüş yapılmaktadır.

Otomatik sistemlerimizin sahte kimlikleri tespit etme becerisini iyileştirmek için kimliğinizi şifreleyip bir yıla kadar saklayabiliriz. Kimliğiniz güvenli bir şekilde saklanır ve Facebook’taki hiç kimse kimliğinizi göremez. Facebook’un kimliğinizi otomatik sistemlerimizin sahte kimlikleri tespit etme becerisini iyileştirmek için kullanmasını istemiyorsanız, Kimlik Doğrulama Ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Bu seçeneği kapatırsanız, kimliğinizin kopyası gönderildikten sonra 30 gün içinde veya bu seçeneği kapattığınızda silinir.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

 1. Selamlar serkan bey ben 22 haziran tarihinde hemen her gün 3 ayrı grupta aynı paylaşımları yapıyordum aynı derken günlük değişen sürekli olarak aynı değil. 22 haziranda spam olarak kabul edilmiş.

  Şu Anda Bu Özelliği Kullanamazsın
  Topluluğumuzu spam içeriklerden korumak için belirli bir süre içinde paylaşım, yorum veya diğer şeyleri ne sıklıkta yapabileceğini sınırlarız. Daha sonra tekrar deneyebilirsin. Daha Fazla Bilgi Al
  Bunun Topluluk Standartlarımıza aykırı olmadığını düşünüyorsan, bize bildir.

  bunun cozumu yok mudur? sanırım yok ama kaç gün olduguda belli değil.

  saygılar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*