Anasayfa / Sosyal Medya / Instagram Yorum Kapatma-Açma Nasıl Yapılır

Instagram Yorum Kapatma-Açma Nasıl Yapılır

İnstagram paylaşımlarınızda diğer kullanıcıların yönderlerinize yorum yapmasını istemiyorsanız, yaptığınız paylaşımların yorumlarını açabilir veya yorumları kapatabilirsiniz. Instagram yorumları açma ve kapatma nasıl yapılır ?

Reklamlar

Eğer bir paylaşımınızı yorumlara kapatırsanız, gönderilere yeni yorum yapılması engellenir. Özelliği kapatmadan önce yapılan yorumlar da gizlenir. Yorumları tekrar açmanız halinde eski yapılan yorumlar tekrar aktif olarak tüm kullanıcılara görünür.

Yorumları açmak veya kapatmak için aşağıdaki basit adımları takip edebilirsiniz. İşlem Android, ios ve Windows işletim sistemlerinde aynıdır.

Reklamlar

Instagram yorumlar nasıl kapatılır ?

Paylaşımınızın hemen yanında bulunan ayarlar simgesine dokunun. Açılan seçeneklerden “Yorum Yapmayı Kapat” seçeneğini işaretleyin.

Instagram yorumlar nasıl açılır ?

Paylaşımınızın hemen yanında bulunan ayarlar simgesine dokunun. Açılan seçeneklerden “Yorum Yapmayı Aç” seçeneğini işaretleyin.

Bunun yanında, bir gönderiyi paylaşmadan önce de yorum yapmayı kapatabilirsiniz. Gönderinize bir açıklama veya konum eklediğiniz ekranda aşağı inin ve Gelişmiş Ayarlar’a ve ardından Yorum Yapmayı Kapat‘a dokunun.

Yapılan yorumlar sizi rahatsız ediyor fakat yorumları tamamen de kapatmak istemiyorsanız; Instagram yorumları nasıl filtreleme yardım konusunu inceleyerek , yapılan yorumları filtreleyebilirsiniz. Sizi taciz eden ve rahatsız eden yorumları şikayet ederek bu kullanıcıların gönderilerinize yorum yapmasını engelleyebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*