Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter’da hassas içerik nasıl kaldırılır

Twitter’da hassas içerik nasıl kaldırılır

Twitter’da hassas bir içerik paylaşıldığı zaman bu içerik gizlenerek “Bu medya hassas materyal içeriyor olabilir” uyarısı gösterilir. Güvenlik uyarılarını yapılandırarak hassas içerik görüntülenmesini açabilir veya kapatabilirsiniz.

Reklamlar

Hassas içerik, genel olarak; görsel şiddet ve yetişkinlere uygun içerik, Vefat etmiş kişileri gösteren medya, Kişinin rızası olmadan paylaşılan görsel veya videolar gibi içeriklerdir. Bu tarz içerikleri Twitter’a şikayet ederek, içeriğin kaldırılmasını veya hassas içerik olarak işaretlenmesini sağlayabilirsiniz.

Hassas içerik uyarısı; İçeriği görüntülemek için “Görüntüle” butonuna basmanız gerekmektedir.

Reklamlar

Hassas içerik nasıl kaldırılır ?

Twitter hesabınıza giriş yaparak “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Ayarlar’da “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.

Seçenekleri aşağı kaydırarak Güvenlik sekmesine gelin.

Hassas içeriği gizle: Aramalarda hassas içerik olan paylaşımları görmek istemiyorsanız bu seçeneği işaretleyin. Hassas içerikleri görmek istiyorsanız işareti kaldırabilirsiniz.

Hassas içeriğe sahip medyaları görüntüle: Eğer bu tarz içerikleri görmek istemiyorsanız bu tiki kaldırın. Bu ayarı uyguladıktan sonra içerikle ile karşılamayacaksınız.

Twitter hassas içerik ayarlarınızı yukarıdaki yönergeleri takip ederek yapılandırabilirsiniz. Özellikle ebeveyn denetiminde olan hesaplara bu ayarların kesinlikle uygulanması gerekmektedir.

Hassas içerik konusunda sorularınızı yorum atarak bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*