Anasayfa / Sosyal Medya / İnstagram’da Resim Şikayeti Nasıl Yapılır

İnstagram’da Resim Şikayeti Nasıl Yapılır

instagram resim sikayet

Reklamlar

İnstagram’da sizin rahatsız eden resimleri şikayet ederek, bu resimlerin yayından kaldırılmasını veya görünürlüğünü engelleyebilirsiniz. İnstagram bu şikayetleri oldukça dikkatle inceleyerek mutlaka geri dönüş yapmaktadır. Tabi resimler hakkında işlem yapılabilmesi için bu resmin, instagram topluluk kurallarını ihlal ediyor olması gerekiyor.

hesap sikayet

Reklamlar

İnstagram kullanımı sırasında , Topluluk Kurallarımızı ihlal eden içerikler görürseniz, söz konusu içerikleri paylaşan hesabın sahibi olan kişiyi veya gönderinin kendisini şikayet edebilirsiniz.

  • Birisinin hesabını şikayet etmek için, söz konusu kişinin profiline gidin ve kullanıcı adının yanındaki  simgesine tıklayın. Kullanıcıyı Şikayet Et‘i seçin. Ardından, şikayet etmek istediğiniz hesap türüne tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.
  • Bir gönderiyi şikayet etmek için, gönderinin altındaki  simgesine tıklayın. Sonrasında Uygunsuz İçeriği Şikayet Et‘e tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin.

Uygunsuz içeriklere gerekli kontroller yapıldıktan sonra 24 saat içinde işlem yapılarak , kullanıcılara geri dönüş yapılmaktadır. Bu tarz uygunsuz içeriklerin paylaşılma aşamasında engellemeye yönelik, instagram tarafından çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Her ne kadar kontroller yapılsada, kullanıcı geri bildirimleri de bu işlemlerin yapılmasında oldukça önemlidir. Müstehcen resimler hakkında yapılan açıklama:

“Çıplak veya müstehcen fotoğraf/video paylaşmak Instagram’ın Topluluk Standartları’na aykırıdır. Dolayısıyla biri böyle bir talepte bulunduğunda sadece “Hayır. Bu Instagram’da yasak” demeniz yeterlidir. Ancak Instagram’ın ötesinde, çıplak veya müstehcen fotoğraflarınızın/videolarınızın başkalarının elinde bulunmasının size ne gibi etkileri olabileceğini de düşünmelisiniz. Birisi bunları paylaştığı anda fotoğraf veya videolarınız üzerindeki kontrolünüzü kaybedebilirsiniz. Bazen insanlar hata yapar, kötü şakalar yapar ya da öfkelendiklerinde paylaşmamaları gereken şeyleri paylaşırlar. 18 yaşından küçükseniz, reşit olmayanların çıplak veya müstehcen resimlerini internet, cep telefonu, e-posta veya diğer yollarla paylaşmanın birçok ülkede yasadışı olduğunu ve hem bu resimleri oluşturan kişilerin hem de bunları talep edenlerin hayatlarını altüst edecek biçimde ciddi yasal sonuçlar doğuracağını bilmeniz büyük önem taşımaktadır.”

Bu ve buna benzer tüm durumlarda şikayet seçeneğini kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*