Anasayfa / Sosyal Medya / Instagramda Karsilikli Engelleme Nasıl Kaldırılır

Instagramda Karsilikli Engelleme Nasıl Kaldırılır

Instagram’da engelleme kaldırma konusunda kullanıcılardan sıkça sorular alıyoruz. En çok sorulan sorulardan biri de karşılıklı engelleme nasıl kaldırılır ve karşıdaki kullanıcının hesabından engelimi nasıl kaldırırım şeklinde geliyor. Millet olarak sistemin dışında işlemlere oldukça merak duyuyoruz.

Reklamlar

Karşılıklı engelleme kaldırmanın tek yolu, engellemeyi yapan iki kullanıcınında hep profillerine giriş yaparak engeli normal yollarla kaldırmasıdır. Bu işlemi yaptığını vadeden birçok uygulama ve programa internetten ulaşabilirsiniz fakat bu yazılımların tamamı sahte , hesap çalma amacıyla yapılmış yazılımlardır. Bu tarz programları kesinlikle kullanmayınız. Dediğimiz gibi, eğer bir kullanıcının engelinizi kaldırmasını istiyorsanız , bunu karşılıklı olarak normal engel kaldırma özelliği ile yapmanız gerekmektedir.

İnstagramda kullanıcı engelleme ve engel kaldırma menülerini yeniden hatırlatalım.

Reklamlar

Karsilikli Engelleme Nasıl Kaldırılır ?

Kullanıcı engellemek için; profilin hemen sağında bulunan Ayarlar simgeisne tıklayarak açılan menüden Engelle seçeneğine tıklayarak istediğiniz bir instagram kullanıcısını engelleyebilirsiniz.

instagram engelle

Ayarlar / Engellenen kullanıcılar seçeneğinden, engellediğiniz kullanıcı listesine ulaşabilirsiniz. Burada engellediğiniz tüm kullanıcılar listelenmektedir. Sizin engellediğiniz ve sizi engelleyen kişi de aynı işlemi yaparak bu listeden engellemeleri kontrol edebilir. Engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcı hesabını seçin.

instagram engellenen kullanicilar

Engellediğiniz kullanıcıların profiline giriş yaptığınız zaman ilgili seçeneği görebilirsiniz. Engellemeyi Kaldır seçeneğine dokunarak kullanıcı engelini kaldırınız.

Sizi engelleyen kullanıcı da bu adımları takip ederek size uyguladığı engeli kaldırmalıdır. Kullanıcıya engeli kaldırması için profil linkinizi de gönderebilirsiniz.

instagram engellemeyi kaldir

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, instagramda karşılıklı engelleme kaldırmanın tek yolu, bu adımları takip etmek ve engellemeleri manuel olarak kaldırmaktır. Bu yöntem haricinde sunulan yöntemlerin tamamı gerçek değildir.

İllegal sitelerde bu gibi işlemleri yaparken sizden hesap kullanıcı adı şifrenizi mutlaka talep ederler. Hesap şifrenizi girdiğiniz zaman hem vadedilen işlemi yapamazsınız hemde hesabınızdan olabilirsiniz. Bu yüzden uygulamanın sunduğu özellikler dışında işlemleri yaparken oldukça dikkatli olmanızı öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Onu zaten herkes biliyor karsilikli olduğu için sayfa görünmüyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*