Anasayfa / Sosyal Medya / Facebookta arama motorunda kimse beni görmesin

Facebookta arama motorunda kimse beni görmesin

Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarında, profiliniz arama motoruna açıksa isminiz ve soyisminiz arandığı zaman profiliniz görülecektir. Eğer Facebook profilinizin arama motorlarında görünmesini istemiyorsanız, arama motorlarının profilinize bağlantı vermesini engellebilirsiniz.

Reklamlar

Bunun için Facebook gizlilik ayarlarınızı yapılandırmanız yeterlidir.

Facebook ayarlar > gizlilik seçeneklerini takip edin. Alternatif olarak aşağıdaki linki kullanarak ayarlara direk giriş yapabilirsiniz.

Reklamlar

https://www.facebook.com/settings?tab=privacy

Facebook’un dışındaki arama motolarının, profiline bağlantı vermesini istiyor musun ? Seçeneğinin hemen yanında bulunan düzenle seçeneğine tıklayın.

Facebook’un dışındaki arama motorlarının, profiline bağlantı vermesini istiyor musun? Bu ayar açıkken, arama motorları kendi sonuçlarında senin profiline bağlantı verebilir. Bu ayar kapalıyken, arama motorları profiline bağlantı vermeyi bırakır ama bu biraz zaman alabilir. İnsanlar senin adını aratırsa profilin Facebook’ta hala bulunabilir.

Facebook’un dışındaki arama motorlarının, profiline bağlantı vermesine izin ver.

Profilinizi arama motorlarına kapatmak için bu tiki kaldırın ve ayarları kaydedin.

Ayarları uyguladıktan sonra, profiliniz hemen arama motorlarından silinmeyecektir. Ortalama olarak 1 hafta içinde arama motorlarından profiliniz kaldırılacaktır.

Eğer Facebook haricinde sayfalarda profiliniz görüntüleniyorsa, bu sayfaların yöneticileri ile irtibata geçerek içeriği siteden kaldırtmanız gerekmektedir. Facebook gizlilik hakkında merak ettiğiniz diğer bilgiler için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*