Anasayfa / Sosyal Medya / instagramda arşiv nasıl kaldırılır

instagramda arşiv nasıl kaldırılır

instagram‘a geçtiğimiz aylarda eklenen instagramda arşiv nasıl kaldırılır ? konusunda bilgi vermeye çalışacağız. Arşiv özelliği sayesinde kullanıcılar seçtiği fotoğrafları ‘arşiv‘ özelliği sayesinde sadece kendileri görebilecek şekilde görüntülemeye devam edebiliyor.

Reklamlar

instagram’da kaydettiğiniz arşivleri, kolaksiyonları kaldırmak için aşağıdaki resimli anlatımı takip edebilirsiniz. Eğer çok fazla gönderi kaydettiyseniz ve bu gönderilerin tamamını kaldırmak istiyorsanız bu işlem biraz uzun sürebilir. Maalesef arşivleri toplu olarak silme gibi bir özellik yoktur. Tüm gönderilere tek tek giriş yaparak kaldırmanız gerekiyor. Umarız ilerleyen zamanlarda kaydedilen koleksiyonları toplu silme özelliği eklenir.

Peki işlem nasıl yapılır ?

Reklamlar

instagramda arşiv nasıl kaldırılır ?

instagram bayrak simgesine dokunarak, kaydedilenler menüsüne giriş yapın. Bu alanda arşivlediğiniz gönderiler listelenecektir.

Kaldırmak istediğiniz gönderileriyi seçerek açın.

instagram arsiv

Gönderinin hemen sağ altında bulunan bayrak simgesine dokunun.

instagram arsiv kaldırma

Kaydedilenlerden ve Koleksiyonlardan kaldır ekranında Kaldır ” seçeneğine dokunarak gönderiyi arşivden kaldırabilirsiniz.

kolaksiyondan kaldir

Gönderileri arşivinize eklediğiniz zaman ve kaldırdığınız zaman kullanıcıya herhangi bir bildirim gitmemektedir. instagramda arşiv nasıl kaldırılır cevabını sizlerle paylaşmaya çalıştık. İnstagram hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler için sitemizde arama yapılmaktadır.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*