Anasayfa / Sosyal Medya / instagram doğrulama hatası alıyorum [Çözüm]

instagram doğrulama hatası alıyorum [Çözüm]

instagram doğrulama hatası

Bugün, instagram’da çok sık yaşanan ve kullanıcılardan sıkça aldığımız bir soruya cevap vereceğiz. instagram doğrulama kodu gelmiyor, instagram doğrulama hatası nasıl çözülür ? instagram doğrulama talebi hakkında yaşadığınız sorunlar için resimli anlatımımızı takip edebilirsiniz.

Reklamlar

instagram doğrulama kodu, hesabınızı güvende tutmak için kullanılan bir yöntemdir. instagram hesabınıza farklı bir cihazdan giriş yaparken, şifrenizi girdikten sonra sms doğrulaması talep edilir. Hesabın sahibi olduğunuzu doğrulamak için bu sms kodunu giriş ekranına girerek hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Bazı durumlarda SMS gelmeyebilir veya sürekli olarak doğrulama kodunun gelmemesi gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Bunun çözümü için kullanılan çok pratik bir yöntem vardır.

İnstagram Hesap Doğrulama (Verification)

Doğrulama kodlarınızı öğrenmek için makalenin sonuna inebilirsiniz.

Reklamlar

Eğer instagram’da doğrulama kodu ile karşılaşmak istemiyorsanız instagram ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > iki Fabtörlü Kimlik Doğrulaması seçeneklerine dokunun.

İki faktörlü kimlik doğrulaması açık olacaktır. Bu menüyü sola kaydırarak kapalı duruma getirin.

Mevcut doğrulama kodlarınızı öğrenmek için “Kurtarma kodları” seçeneğine dokunun.

Bu ekranda bununan kodları kullanarak dilediğiniz zaman hesabınızı doğrulayabilirsiniz. Kodların ekran görüntüsünü alarak veya güvenli bir alana kaydederek saklayabilirsiniz.

Telefonunu kaybedersen veya kısa mesaj ya da bir kimlik doğrulama uygulaması aracılığıyla bir kod alamazsan, hesabına tekrar erişmek için bu kodları kullanabilirsiniz. Bunları güvenli bir yerde sakla. Her kod sadece bir kez kullanılabilir.

Kodları kullandıktan sonra “Yeni kodlar al” seçeneğine dokunarak kodları yenileyebilirsiniz. İnstagram Hesap Doğrulama ( Verification ) Hatası ve güvenlik kodu doğrulama işlemini bu yöntem ile kolayca yapabilirsiniz. İnstagram hakkında merak edilen tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Benim hesabim olan üstü denetim hatası işlenmiş ama hesap benim ne numara üstüne nede Facebook üstüne kapanacagini düşünmemiştim lütfen yardimci olun

  2. instagram doğrulama hatası alıyordum kodlar ile girdim teşekkürler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*