Anasayfa / Sosyal Medya / Twitter Açılmıyor Sorunu Çözümü 2014

Twitter Açılmıyor Sorunu Çözümü 2014

twitter açılmıyor

Reklamlar

Twitter Neden açılmıyor , Twitter açılmama sorunu çözümlerini paylaşacağız. Twitter’ı yeni arayüze geçmesiyle birlikte , Chrome , mozilla ve explorer güncellemelerinden sonra twitter’ın açılmama gibi sorunlarıyla çok fazla karşılaşmaktayız. Sunucu bakımları ve güncellemelerden dolayı bazen giriş yapamayabilirsiniz. Özellikle 6 Mart’ta yapılan bakım çalışmasında Twitter’a 1 saatlik bir erişim sorunu ortaya çıkmıştı. Bu tarz durumlarda bilgisayarınızda herhangi bir değişiklik yapmadan beklemeniz gerekmektedir. Genel sorunlar haricinde Twitter’a girememe sorununun sebeplerini ve çözümlerini adım adım anlatmaya çalışacağım.

Tarayıcı geçmişini temizleyin

Kullanmış olduğunuz tarayıcının geçmişini temizleyerek sorunu gidermeyi deneyebilirsiniz. Chrome, Mozilla ve Explorer için CTRL + SHİFT + DELETE Tuşlarına basarak tarayıcı geşmişini temizleyebilirsiniz.

Reklamlar

chrome geçmişi silme2

Tarama verilerini temizledikten sonra tekrar girmeyi deneyebilirsiniz.

 DNS Adreslerini Kontrol edin

Google Dns Adresleri

8.8.8.8
8.8.4.4

1)İlk önce GÖREV ÇUBUĞU(TaskBar) ‘nun en sağında bulunan ekran ikonunasağ tıklayın.
windowsdns1
2)Çıkan seçeneklerden ” Ağ ve Paylaşım Merkezini Aç ” a tıklayın.
windowsdns2
3)Açılan pencereden ” Yerel Ağ Bağlantısı ” yazan bağlantıya tıklayın.
windowsdns3
4)Açılan pencerede ” Özellikler ” e tıklayın.
5)Yine açılan pencerede ” İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) ” seçeneğini seçili hale getirin ve ” Özellikler” e tıklayın.

windows-8-dns-değiştirme.4

6) Açılan pencerede ” Aşağıdaki IP Adresini Kullan ” seçeneğini işaretleyip yine aşağıdaki ” Aşağıdaki DNS Sunucu Adreslerini Kullan ” seçeneğinin altındaki DNS adreslerini istediğimiz DNS adresleriyle değiştiriyoruz ve onaylıyoruz.

 Dns Adreslerini değiştirdikten sonra tekrar deneyiniz.

 Farklı tarayıcılarda girmeyi deneyin

Son olarak kullandığınız tarayıcıdan kaynaklanan sorunlar olabilir bu sorunları tek tek anlatmak biraz uzun sürebilir tespiti için Kullandığınız tarayıcıdan farklı bir tarayıcı yüklerek sorunu çözebilirsiniz. Bunun için Linkleri sizinle paylaşıyorum

CHROME İNDİR FİREFOX MOZİLLA İNDİR OPERA İNDİR

Hosts Dosyasını düzenlemek

Hosts dosyanızda Twitter girişler engellenmiş olabilir.

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Yolunu takip ederek HOSTS dosyasını bulun. Hosts dosyasına çift tıklayarak Not defteri ile birlikte açın. Dosyanın içinde bulunan bütün metinleri silin. Daha sonra ekranı kapatın ve kaydetmek istiyor musunuz uyarısına evet deyin.

Sonuç

Yukardaki 4 işlemi uyguladıktan sonra Twitter’a giriş sorununu çözeceğinizi umuyorum. Bu yöntemleri denemenize rağmen hala griş yapamıyorsanız genel bir sorun vardır. Sorunun giderilmesini beklemeniz gerekmektedir. Yukarda anlatılan yöntemler giriş sorununu çözecek temel çözümlerdir.  Twitter’a giriş sorunu yaşayanlar veya hata alanlar yorum atarsa tekrar yardımcı olmaya çalışırız.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

2 yorum

  1. Defenderın korumasını kaldırmıştım ben portal sepeti virüsü bulaştığında şimdi ne yapmam gerek

  2. Twitter Bilgileri Eve Getiriyor
    twitter gibi sosyal medya ağlarının en büyük handikapı, kendini sosyal medya ya kaptıran kullanıcıların kişisel bilgileri dışında ,birçok tweet ve resim paylaşmaları. kendini gösterme, öne çıkarma ve kişisel tatmin etme adına dikkat edilmeden bu ağlarda paylaşılan bilgiler daha sonrasında tersine kullanılabilecek hayati bilgilere dönüşmektedir. bunun en son örneği de bir grup araştırmacının sadece twitter'daki tweet'lerde yer alan şehir, bölge, zaman dilimi, içerik ve tweet'leme davranışlarınındidiklenmesiyle en son atılan 200 tweet'ten bir kullanıcının ev adresine ulaşabiliyor olmaları oldu. bu bilgiler %100 tespit edelememekle birlikte.%70 başarılı sonuca ulaşılabiliyor. bu da bizlere twitter'da mobil olsanız bile yaşadığınız ve/veya gittiğiniz yerlere dair paylaşımlarınız, zaman dilimi, belirgin terim ve ifadeler aslında sizin konumunuzu ele veren birer kritik veri haline dönüşüyor. bunların da ötesinde sosyal ağlarda paylaştığınız resimlerin exif verilerinden çıkartılan coğrafi konumlar yer tespinde altın vuruş niteliğini taşıyabiliyor. araştırmanın diğer detaylarını merak edenler iletişime geçmeleri halinde ilgili belgeye ulaşabilirler
    EXIF programını yükledim kendi resimlerimden birini denedim harita üzerinde gösteriyor. günümüzde bütün resimler hemen hemen iphone yada android cihazlarla çekiyor.Üzerinde gps olduğu için resmin altına koordinatları yazıyor. Bu sayede resimlerin çekildiği yeri harita üzerinden gösteriyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*