Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’tan Fotoğrafımı-Resmimi Nasıl Kaldırtabilirim

Facebook’tan Fotoğrafımı-Resmimi Nasıl Kaldırtabilirim

Facebook’a bilginiz dışında yüklenen ve sizi rahatsız eden bir fotoğrafı-resmi kaldırmak için makalemizi inceleyebilirsiniz. Ülkemizde en çok kullanılan sosyal platform Facebook, kullanım sayısının artmasıyla , insanlar tarafından kötüye kullanım da oldukça arttı.

Reklamlar

Tanımadığınız ve tamamen taciz, zorbalık amacıyla fotoğraflarınız Facebook’ta yayınlanıyorsa, Facebook yönetiminin bu konuda yaptırımları oldukça net. Yaptığınız şikayet ile bu resimlerin silinmesini sağlayabilirsiniz. Eğer kişi bu işlemi sahte profil açarak yapıyorsa, bu konuda daha önce yazmış olduğumuz “Sahte Facebook,Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır” makalemizi okuyabilirsiniz. Fotoğraf kaldırma isteğini, fotoğraf sahibinin yapması ve bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi çok önemlidir.

Facebook’tan resimlerinizi sildirmek için aşağıdaki işlemleri harfiyen uygulamanız gerekmektedir. Sorun yaşayan kullanıcılar , iletişim ekranımızı kullanarak detayları bize iletmesi halinde, tekrar yardımcı olabiliriz.

Reklamlar

Facebook’tan fotoğraf nasıl kaldırılır ?

#Gizlilik Hakları – Fotoğraf Kaldırma İsteği Linkine giriş yapıyoruz.

“Bu kanalın Facebook’taki görüntüleriyle ilgili gizlilik haklarının olası ihlallerini şikayet etmek isteyen kişilere ayrıldığına lütfen dikkat edin. Başvurunuz başka bir şeyle ilgiliyse, lütfen ilgili yardımı veya başvuru formunu bulmak için Yardım Merkezimize geri dönün. Ayrıca tüm şikayetleri incelediğimizi, ancak şikayetinizle ilgili işlem yapsak da onay e-postası almayacağınızı unutmayın.”

Gizlilik hakları ekranına giriş yapıyoruz. Kaldırmak istediğiniz fotoğraf kimin gizlilik haklarını ihlal ediyor ? İlgili seçeneği işaretleyin. Şikayetlerin asıl muhatap tarafından yapılması önemlidir.

Kaç yaşındasınız ? Nerede yaşıyorsunuz? alanlarını doldurun.

“Adınız” ve “Bu fotoğrafın gözüktüğü profil bağlantı URL’si” Alanını girin. Fotoğrafın doğru bir şekilde incelenebilmesi için bu bilgileri kesinlikle doğru ve eksiksiz olarak girmeniz gerekmektedir.

Son olarak şikayet ekranının en atında bulunan tiki işaretleyerek “Gönder” seçeneğine tıklayın.

Facebook tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra , haklı bulunmanız durumunda fotoğraf yayından kaldırılacaktır. Bu seçenek haricinde paylaşımların şikayet edilmesi de içeriğin incelenmesini sağlamaktadır fakat en kısa ve etkili yol yukarıdaki formu kullanmaktır. İşlem hakkında sorularızı bizlere iletebilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*