Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook “Lütfen Kimliğini Doğrula” Çözümü

Facebook “Lütfen Kimliğini Doğrula” Çözümü

Facebook‘a giriş yaparken karşılaştığınız “Lütfen kimliğini doğrula” hatasını nasıl çözeceğinizi anlatacağız. Öncelikle bu hatayla neden karşılaşıyorsunuz ? bu konuya açıklık getirmeye çalışalım. Facebook bildiğiniz gibi sahte hesaplara savaş açmış durumda. Bu tarz sahte hesapları engellemek için kullanıcıların bilgilerini güncel tutarak sahte hesapları kapatmaktadır. Kısacası bu hatayla karşılaşmanızın tek neden hesabınızın “sahte hesap” olabilme ihtimalidir. Hatayı gidermek için hesabın size ait olduğunu ve bilgilerinizin doğru olduğunu ispat etmeniz gerekmektedir.

Reklamlar

lutfen kimligini dogrula

Hesabınıza giriş yaptığınız zaman yukardaki hatayla karşılaşırsınız.

Reklamlar

“Facebook’ta herkesin gerçek kimliğini kullandıklarından emin olmak için büyük gayret gösteriyoruz. Facebook aşağıdaki tür hesaplara izin vermez:

  • Bir başkasını taklit eden
  • Sahte bir ad kullanan
  • Gerçek bir kişiyi temsil etmeyen.

Hesabınıza yeniden erişebilmek için, lütfen hesabınızı doğrulamamıza ve Facebook’u güvenli tutmamıza yardımcı olacak aşağıdaki güvenlik kontrolünü tamamlayın.”

Nasıl yapılır ?

Hata ekranında Devam diyerek işlemlere devam ediyoruz.

Açılan metni kutuya yazarak onaylayın.

metni gir

Güvenik kontrolünü tamamlamak için hesabınıza tanımlı olan telefon’a gelen doğrulama işlemini yapmanız gerekiyor. Eğer telefon numarasına ulaşamıyorsanız aşağıdaki adımlara geçin.

guvenlik kontrolu

Aşağıdaki linke tıklayarak ilgili ekrana giriş yapın. Tıklayın

kimliginizi onaylayin

Kimliğinizi ve hesabınızın size ait olduğunu onaylamamız gerekiyor. Konuyu daha detaylı inceleyebilmemiz için lütfen aşağıdaki bilgileri temin edin.Lütfen bir devlet kurumu tarafından verilmiş fotoğraflı kimliğinizin kopyasını gönderin. Bu kimlik:Bir devlet kurumu tarafından verilmiş olmalıdır (örneğin: pasaport, sürücü ehliyeti)Adınızı, fotoğrafınızı ve doğum tarihinizi net biçimde göstermelidir. Renkli olmalıdır

Kimliği gönderdikten sonra hesabın size ait olduğunu ispat edebilir ve hesabınızın açılmasını sağlayabilirsiniz. Gönderdiğiniz evrak üzerinde herhangi bir değişiklik yapmamanız gerekiyor. Aksi durumlarda hesabınızı bir daha kullanamazsınız. Bilgiler gönderildikten yaklaşık 24 saat sonra hesabınız açılacaktır. Hesabınız açıldıktan sonra iletişim bilgileri , cep telefonu numaranız gibi bilgileri güncellemenizi öneririz. Bu bilgileri sürekli güncel tutarsanız bu tarz hatalarla karşılaşmazsınız.

NOT: Gönderdiğiniz belge üzerinde hiçbir değişiklik yapmadan orjinal hali ile gönderiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

8 yorum

  1. Kardesim benim hesabim calinmisti geri aldim faceboka girince kimlik dogrulama istyor devam diyorum su anda kimlinizi dogrulayamiyoruz diyor lutfen daha sonra tekrar deneyiniz diyor napmalim onemli benim icin

  2. Facebok hesabım eski numaram üstüne açmıştım o kartı kapatırmıştim şimdi kod ğonder diyolar allahım çıldıracam pubg hesabım elden gitti llannet olsun facebook (lütfen bana yardım edin )(HELP!!)

  3. Güzel teşekkürler

  4. 2005 liyim sıkıntı çıkarmı

  5. Mustafa Şenyiğit

    Şu lanet olası hesabımı açınca kullanır bileyim artık bütün bilgilerim resimlerim arkadaşlarım hep sonradan ve hesabıma acilen ihtiyacım var

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*