Anasayfa / Sosyal Medya / (#)Hashtag Işareti Nasıl Yapılır

(#)Hashtag Işareti Nasıl Yapılır

Twitter, Facebook, Google plus ve  Instagram gibi sosyal ağlarda kullanılan, anlık bilgileri kategorize etmenize yarayan Hashtag işareti nasıl yapılır ? Q,F veya akıllı telefonlarda #Hashtag (diyez) işaretini yapmak için görseldeki klavye kısayol tuşlarını kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Hashtag’ler sadece yazı ortamında kullanılmaktadır. Resim , video gibi paylaşımlarda kullanılamazlar. Örneğin; “Ozengen.com resimli anlatım arşivi” isimli bir paylaşım yaptığımız zaman, #Ozengen etiketinin başına koyacağımız diyet etiketi ile , paylaşımın bu etiket altında herkese görünmesini sağlayabilirsiniz. Hashtag kullanımında dikkat edilmesi gereken bir kural vardır. Hashtag kullanırken kesinlikle spam yapmayınız. Hashtag’ler birçok kullanıcıya göründüğü için spam paylaşımlar çok fazla kullanıcı tarafından şikayet edilerek, hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.

Hashtag Işareti Nasıl Yapılır ?

Q ve F Klavye’de Hashtag işareti nasıl yapılır ?

Tüm klavyelerde ALT GR + 3 tuş kombinasyonunu kullanarak diyez simgesini yazabilirsiniz. Bazı klavyelerde 3 yerine 4 üzerinde olabilir. Alternatif olarak Alt gr yerine CTRL + ALT tuşlarını da kullanabilirsiniz.

Reklamlar

Telefonda Hashtag işareti nasıl yapılır ?

Akıllı telefon klavyelerinde, alternatif tuş kombinasyonlarının bulunduğu simgeye dokunduktan sonra Hashtag ( diyez) simgesini görebilirsiniz.

Hashtag kelimesi Türkçe’de ‘Başlık Etiketi veya Özet etiketi’ anlamına gelmektedir. İnstagram uygulamasında geçen yıl açıklanan bilgilere göre en çok kullanılan hashtag’ler şunlardır; #fun #instagramers #food #smile #pretty #followme #nature #lol #dog #hair #love#sunset #friends #funny #blue #life #art #photo #cool #pink #bestoftheday konu hakkında diğer bilgiler ve merak ettikleriniz için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*