Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook etiletleme virüsünü temizleyin

Facebook etiletleme virüsünü temizleyin

Facebook Friendly Marketing

Reklamlar

Facebook Fastgeliyo Etiket Virüsünden Kurtulmak

Eğer arkadaşlarınız bu Facebook uygulama virüsüne yakalandıysa ya da sizin izniniz dışında arkadaşlarınız etiketleniyor ise çok dikkatli olmalısınız. Ayrıca, izniniz dışında hesabınızda gariplikler oluyorsa hemen bir alttaki kısımdaki adımları uygulamanızı tavsiye ederiz. Şunu da söylemek gerekir ki eğer çevrenizdeki arkadaşlarınızdan garip bir şekilde paylaşımlar geliyorsa kesinlikle ama kesinlikle dikkatli olmalısınız ve şüphe ile yaklaşmalısınız. Şu ana kadarFacebook üzerinde binlerce dolandırıcılık girişimine yakalanmış kişinin olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Reklamlar

– http://www.facebook.com/settings?tab=timeline adresine gidiyorsunuz.

– Bu sayfada yer alan gizlilik ayarlarının açıldığını göreceksiniz.

– Facebook Zaman Tüneli (Facebook Timeline) ve Etiketleme Ayarlarına gidin.

– Bu alanda yer alan etiket onay sistemini aktif hale getirin.

 

Bu adımlarda yer alan işlemleri yaptıktan sonra spam etiketler ve gönderiler duvarınızda görünmeyecektir. Bunun nedeni ise artık arkadaşlarınız sizi bir gönderide etiketliyor ise, öncelikle sizin onayınız gerekmektedir. Eğer bu gönderide etiketleme isteğini onaylarsanız, o gönderide görünür hale geleceksiniz.

 

Eğer bu virüs size bulaştıysa ve siz arkadaşlarınızı etiketliyorsanız;

– https://www.facebook.com/settings?tab=applicationsadresine gidiyorsunuz.

– Bu adreste daha önceden kabul ettiğiniz uygulamalar olacaktır.

– Sayfanız üzerinde Uygulama Ayarları yazmıyorsa dikkatli olmalısınız. Alt kısmında da şu yazı yazıyor olmalı: “Facebook’ta, adın, profil resmin, kapak fotoğrafın, cinsiyetin, ağların, kullanıcı adın ve kullanıcı kimliğin, uygulamalar dahil her zaman herkese açıktır. Uygulamaların arkadaş listen ve herkese açmayı seçtiğin diğer bilgilere de erişimi vardır.”

– Bu uygulamalar arasında eğer güvenmediğiniz bir uygulama varsa hemen o uygulamayı kaldırın. Uygulamayı kaldırmak için uygulamanın en sağında yer alan çarpı işaretine tıklayabilirsiniz veyaDüzenle diyerek de zararlı / virüslü Facebook uygulamasından kurtulabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*