Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook’ta Şikayet Nasıl Yapılır

Facebook’ta Şikayet Nasıl Yapılır

Facebook’ta sizi rahatsız eden bir gönderi olduğu zaman bunu nasıl şikayet edebilirsiniz bunu anlatalım. Paylaşılan herhangi bir metin , resim veya videoyu facebook yetkililerine şikayet edebilirsiniz. Bu şekilde profil ve sayfa şikayeti de yapabilirsiniz. Gönderilerde yapılan şikayetler hemen değerlendirilir fakat sayfa ve profilde durum biraz fark gösteriyor.

Reklamlar

Şikayet ile profil veya sayfa kapatılabilir. Örneğin başkasının adına açılan sahte bir hesabı şikayet ediyorsak, bu konuda doğru seçenek ile birden fazla şikayet oluşturursanız yetkililerin dikkatini çekerek profili kapattırabilirsiniz. Sayfalarda ise sayfanın beğeni sayısına göre durum değişiyor. 100 bin beğenisi olan bir sayfa 30-40 kişinin şikayeti ile kapanmaz. Büyük bir çoğunluğun aynı durumdan şikayet etmesi gerekiyor.

Profil Şikayeti Nasıl Yapılır

Şikayet etmek istediğimiz kullanıcının profilini açıyoruz. Mesaj gönderi butonunun hemen yanında bulunan ayarlar simgesine tıklıyoruz. Burada Şikayet Et/Engelle seçeneğini işaretliyoruz.

Reklamlar

profil şikayet

Burada Şikayet et menüsü altında uygun olan seçeneği seçerek şikayetinizi yapabilirsiniz.

Not: Şikayet aynı konu için ne kadar fazla olursa müdahale o kadar hızlanır

profil şikayet 1

Facebook Sayfa Şikayeti Nasıl Yapılır

Sayfa şikayeti profil şikayeti ile aynı. Aynı işlemi yaparak ayarlar bölümüne tıklıyoruz

sayfa şikayet

Sayfa şikayeti için:

Aşağıdaki seçeneklerden birini seçerek şikayetimizi tamamlıyoruz. Kullanıcıların aynı kategoride şikayet etmesi çok önemli.

sayfa şikayet 1

Yukardaki işlemler ile şikayetinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şikayetinizle alakalı geri dönüş alamıyorsanız şikayet sayısını arttırmanız gerekiyor. Başta belirttiğimiz gibi aynı seçenek ile ne kadar fazla şikayet olursa işlemin gerçekleşmesi o kadar çabuk olur.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

4 yorum

  1. Facebook şikayet etti

  2. PAYLAŞTIĞIM ÖĞELEREDE YORUM YAPMAM ENGELLENDİ.NEDEN.İFADE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ SONAMI ERDİ ACABA.DÜŞÜNCEMEZİDE YAZAMAYACAKSAK FACENİN NE ANLAMI KALDIKI.YPALNIZCA BAYKUŞ GİBİ İZLEYELİMMİ.FİKRİMİZİ YAZAMAYALIMMI.LÜTFEN BU KONUYU DÜZELTİNİZ.

  3. benim sayfamda ara ara hiç tasvip etmediğim uyugunsuz videolar ve paylaşımlar gelmekte sayfamdaki paylaşım butonu çalışmıyor sayfamdan sikayet yapamıyorum bu paylaşımlar sayfa arkadaşlarımada yollanmakta bunları nasıl engellerim

  4. Benim çıplak resimler faceye dağılmış onu nasıl yok ederim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*