Anasayfa / Sosyal Medya / Facebook gizlilik hatası nasıl çözülür

Facebook gizlilik hatası nasıl çözülür

Facebook baglantiniz gizli degil

Reklamlar

Facebook’a giriş yaparken Bağlantınız gizli değil hatası alıyorsanız, hatanın çözümü için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Hata ile karşılaşmanızın birçok nedeni olabilir. Bu yüzden tüm adımları sırası ile denemeniz gerekebilir.

1. Hata ile karşılaşınca ilk yapmanız gereken, ortak ağın kontrolü ve tarih saat ayarlarının kontrol edilmesidir. Eğer ortak bir ağ kullanıyorsanız, ağa giriş yapmak için oturum açmanız gerekmektedir. Örneğin havalanından veya cafeden internete bağlanıyorsanız https:// yerine http:// kullanarak herhangi bir websitesine giriş yapmayı deneyin. Bu işlem sonrası oturum açmanız gereken sayfaya yönlendirilirsiniz. Eğer ağa giriş bilgilerine sahipseniz, bu işlemleri yaptıktan sonra Facebook’a tekrar giriş yapmayı deneyin.

Reklamlar

Facebook https

Bunun haricinde en yaygın görülen sorunlardan biri de telefon veya bilgisayarınızın tarih / saat ayarlarının hatalı olmasıdır. Cihazınızın tarihini düzelttikten sonra hala hata ile karşılaşıyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

2. Web sayfasını gizli modda açmayı deneyin. Bilgisayar veya telefonlarınızda, Chrome gibi tarayıcıların gizli sekme özelliğini kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz.

3. Cihazınızın ve tarayıcınızın son sürüme güncellendiğinden emin olun. Telefonlar için Google Play, bilgisayarlar için chrome://settings/help sayfasına giriş yaparak tarayıcınızın versiyonunu kontrol edebilir, güncelleyebilirsiniz. Ayrıca güncel bir işletim sistemine sahip değilseniz, bu da hata almanıza neden olabilir.

4. Antivirüs veya benzeri güvenlik yazılımları kullanıyorsanız, bu yazılımları devre dışı bırakarak deneyebilirsiniz. Bazı güvenlik yazılımları SSL sertifikalı sayfalara girimenize müsaade etmeyebilir. Yazılımınızın panelinde güvenli siteleri eklemek için herhangi bir seçenek varsa buraya facebook.com’u ekleyebilirsiniz.

5. Son olarak girdiğiniz ağda Facebook yasaklı olabilir. Farklı bir ağa bağlanarak veya telefonlar için mobil ağınızı kullanarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

6. Lenovo bilgisayarlarda Superfish yazılımı varsa bu hatayı görürsünüz. Yazılımı kaldırarak sorunu giderebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*