Anasayfa / Sosyal Medya / Bilgisayardan instagram kullanmak
Sponsorlu Bağlantılar

Bilgisayardan instagram kullanmak

Bilgisayardan instagram kullanmak ve dm direkt mesaj atma, canlı yayın izleme, fotoğraf atma gibi işlemlerin tamamını bilgisayarınızdan yapmak için aşağıdaki yöntemimizi kullanabilirsiniz.

Bilgisayar’dan instagram hesabınızı yönetebilmek için herhangi bir uygulama veya eklenti kurmanıza gerek yoktur. Google Chrome tarayıcınızdan instagram web adresine giriş yaparak , tıpkı telefonunuzda instagram uygulamasını kullanır gibi instagram’ı kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

İşlemler oldukça kolaydır. Amatör bilgisayar kullanıcıları bile işlemi kolayca yapabilir. İnstagram’ı kullanabilmek için Chrome geliştirici aracını kullanacağız. Geliştirici araçlarına giriş için F12 kısayolunu kullanabilirsiniz.

Bilgisayardan instagram kullanmak

Chrome tarayıcımızdan www.instagram.com adresine giriş yaparak instagram hesabımızdaoturum açıyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hesabımızagiriş yaptıktan sonra F12 kısayol tuşuna basarak Chrome geliştirici araçlarını açın.

Açılan ekranda sağ üst köşede bulunan telefon ve tablet simgesine(Toggle device toolbar) tıklıyoruz eğer simgeyi göremiyorsanız Ctrl + Shift + M kısayol tuşuna basabilirsiniz.

Simgeye tıkladıktan sonra ekranı yenileyin. ( F5)

 

Chrome instagram

Ekranı yeniledikten sonra instagram sayfasının görünümünün mobil uygulamadaki gibi göründüğünü farkedebilirsiniz. Telefonunuzdan uygulamayı kullanır gibi , aynı menüleri kullanarak instagram’ı  kullanmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca sayfanın üstünde bulunan menüden görünüm çözünürlüğünü seçebilir veya telefon, marka modeline göre sayfayı görüntüleyebilirsiniz.

Bilgisayardan instagram kullanma

Örnek olarak bilgisayardan resim yüklemek için; resim ekleme menüsüne tıklayın.

Açılan ekrandan, resim dosya yolunu göstererek resmi yükleyebilirsiniz. Fotoğraf yükleme, mesaj gönderme, canlı yayın izleme vb. tüm işlemleri bu şekilde yapabilirsiniz.

Bilgisayar instagram resim yukleme

Bu yöntem, instagram’ı  bilgisayardan kullanmak için kullanabileceğiniz en pratik yoldur. İşlem hakkında merak ettiklerinizi veya aldığınız hataları yorum ile bizlere iletirseniz tekrar yardımcı olabiliriz. Bilgisayardan instagram kullanmak için birçok websitede uygulamalar göreceksiniz. Bu uygulamalar ile bilgisayarınızı yormak yerine tarayıcıların mobil emulatör özelliğini kullanabilirsiniz.

İnstagram hakkında merak ettiğiniz diğer bilgiler için sitemizde arama yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir Yorum Yazın