Anasayfa / Sosyal Medya / instagram’a ne kadar zaman harciyorum ?

instagram’a ne kadar zaman harciyorum ?

Sosyal medya, zamanimizi çalma konusunda oldukça basarili. Günümüzün en çok zaman harcanan uygulamalarinin basinda “instagram” geliyor. Instagram, kullanicilarin oldukça fazla zaman geçirdigi bir platform. Eskiden Facebook ile baslayan zamani bosa harcama egilimi, instagram ile devam ediyor. Kullanicilar, gün içerisinde çok sik instagrama giris yaparak, belirli araliklarda uygulamada zaman geçiriyor fakat bu süreyi tüm gün ile hesapladigimiz zaman, günün çok degerli saatlerini instagram’a harcadigimizi farkedebiliriz.

Reklamlar

Instagram, yeni sundugu bir özellik ile, uygulamada ortalama ne kadar zaman geçirdiginizi görmenizi sagliyor. Bu özellik sayesinde zamanı daha iyi değerlendirmek için, instagramda geçirdiğiniz süreyi kontrol edebilir, belirli bir süreye ulaştığınız zaman instagram’ın sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz. Eğer instagram’da geçirdiğiniz zamanı kontrol edemiyorsanız bu özelliği kullanmanızı ve istatistiklerinizi sürekli takip etmenizi öneririz.

instagram hesabınızın hemen sağında bulunan üç çizgiye dokunun.

Reklamlar

Açılan ekranda “Hareketlerin” seçeneğine giriş yapın.

Açılan ekranda “instagram’da geçirdiğin süre” şeklinde süre bilgisini görebilirsiniz.

Görselde görüdüğünüz gibi ortalama süre 10 DK olarak görünüyor. Burada DK bazında süre görüyorsanız normal diyebiliriz ama saat’lere ulaştıysanız instagramdan biraz uzaklaşmanız gerekebilir 🙂

Ekranın hemen altında bulunan “Zamanını yönet” seçeneğini kullanarak, belirlediğiniz süreyi aştığınız’da ekrana bildirim gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede günde ne kadar zaman geçirdiğinizi çok kolay kontrol edebilirsiniz.

instagram hakkında merak edilen tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*