Anasayfa / İnternet / Chrome ses gelmiyor sorunu [Çözüldü]

Chrome ses gelmiyor sorunu [Çözüldü]

Google Chrome tarayıcılarda “Chrome’dan ses gelmiyor” sorusu ile sıkça karşılaşıyoruz. Chrome ses sorunları ve bu sorunların çözümü için resimli anlatımımızı adım adım takip edebilirsiniz. Sorunun birden çok sebebi olduğu gibi farklı çözüm yöntemleri ile giderilebilir. Chrome ses sorununu gidermek için, öncelikle bilgisayarınızın sesinin normal çalıştığından ve diğer tarayıcılardan ses geldiğinden emin olun. Eğer ses kartınızdan kaynaklı başka bir sorun varsa bunun için farklı çözümler denemek gerekecektir.

Reklamlar

Şimdi Chrome ses sorunu çözümlerine bakalım;

Öncelikle adres çubuğuna aşağıdaki adresi kopyalayın.

Reklamlar

chrome://settings/content/sound

Açılan ekranda “Sitelerin ses çalmasına izin ver (önerilir)” seçeneğinin açık olduğundan emin olun. Listede sesini kapattığınız siteler varsa, bu siteleri listeden silin.

Ses aygıtınızı test etmek için “Denetim Masası\Donanım ve Ses” seçeneklerini tıklayın.

Varsayılan aygıtınıza tıklayıp, Yapılandır seçeneğine tıklayın.

Test ekranında ses aygıtınızı sınayın ve ileri seçeneğine tıklayarak testi tamamlayın. İşlemden sonra Chrome’u açarak sesi test edebilirsiniz.

Başlat / Çalıştır’a aşağıdaki komutu yazın.

inetcpl.cpl

Gelişmiş / Meltimedya seçeneği altında bulunan “Web sayfalarında sesleri çal” tikini işaretleyin.

Son olarak Google Chrome eklentileri, ses sorunlarına neden olabilir.

Chrome tarayıcınızı açın. Sağ üstte bulunan ayarlar simgesine tıklayın. Diğer Araçlar’ı seçip ardından Uzantılar’ı tıklayın. Tarayıcınızda yüklü olan tüm uzantıları devre dışı bırakın. Tarayıcınızı yeniden başlatın ve ses sorununun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Eğer hala Chrome ses sorunu devam ediyorsa, CTRL + SHİFT + DELETE kısayol tuşlarına basarak tarayıcı geçmişinizi temizleyin. Chrome ses gelmiyor sorunu hakkında yorum atarak destek talep edebilirsiniz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. hocam bede hala ses gelmiyor diğer tüm tarayıcılardan opera vs ses geliyor ama chrome de ses yok you tube de ilk videoyu açıyorum ses geliyor 2. videoda ses gitmiş oluyor bu olay sadece chromda oluyor ve you tube de

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*