Anasayfa / İnternet / Chrome tarafından engellendi hatası çözümü

Chrome tarafından engellendi hatası çözümü

Chrome, bilgisayarınızda sorunlara neden olabilecek aşağıdaki gibi kötü amaçlı indirmeleri otomatik olarak engeller: Chrome tarayıcılarda dosya indirirken, virüs şüphesi olan dosyalar “Tehlikeli olabieceği için Chrome tarafından engellendi” uyarısı ile karşılaşırsınız. Bu tamamen, kullanıcıları zararlı yazılımlardan engellemek içindir. Yine de dosyanın zararlı olmadığını düşünüyor ve indirmek istiyorsanız, Chrome güvenli tarama özelliğini kapatarak dosyayı indirebilirsiniz.

Reklamlar

Chrome engellendi uyarısı nasıl kaldırılır ?

Chrome adres çubuğuna;

chrome://settings/syncSetup Kopyalayarak ilgili ayarlara giriş yapın. Açılan ekranda “Güvenli tarama” seçeneğini sola kaydırarak kapalı duruma getirin.

Reklamlar

Dosyayı sorunsuz olarak indirebilirsiniz. Chrome tarafından herhangi bir engelleme olmayacaktır. Bu sırada virüs programınızı da kapalı duruma getirdiğinizden emin olun.

Alternatif olarak indirilenler seçeneğine girerek “Tehlikeli dosyayı tut” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Kötü amaçlı yazılımlar bilgisayarlara, mobil cihazlara, çalıştırdıkları yazılımlara veya kullanıcılarına zarar vermek için özel olarak tasarlanmış her türlü yazılım veya mobil uygulamadır. Kötü amaçlı yazılımlar, zararlı davranışlar sergiler (örneğin, kullanıcının izni olmadan yazılım yükleme ve virüs gibi zararlı yazılımlar yükleme). Web yöneticileri bazen kendi sitelerinden sunulan indirilebilir dosyaların kötü amaçlı yazılım olarak kabul edildiğini fark etmezler.

Bu sayede Chrome tarafından engellendi hatası ile karşılaşmayacaksınız. Bu tarz dosyaları indirirken dikkatli olmanızı öneririz.

Reklamlar

Hakkında Serkan Çataltaş

1987 Yılında Malatya'da doğdu. Netaş'ta çalışmalarına devam etmektedir.

Bir yorum

  1. Elinize sağlık.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*